fbpx
Сьогодні
10:57 07 Кві 2025

Книга "Три сходинки Голодомору" української фундації в Угорщині увійшла до почесного списку IBBY

English version here

Фото: Фейсбук / Фундація української книги в Угорщині

До Почесного списку найкращих дитячих книг 2025 року за версією Міжнародної ради з дитячої та підліткової книги (IBBY) увійшло видання "Три сходинки Голодомору" Фундації української книги в Угорщині "UNABOOK".

Про це йдеться на фейсбук-сторінці фундації, передає Рубрика.

До списку, який традиційно представили на Болонському дитячому книжковому ярмарку (Італія, 31 березня – 3 квітня 2025 року), потрапили одразу дві українські книги, подані Національною секцією IBBY в Україні в категорії "Колекція книжок для молодих людей з інвалідністю".

Серед них і "Три сходинки Голодомору" відомої української дитячої письменниці Еліни Заржицької, видане "UNABOOK" під керівництвом Уляни Княгинецької.

Це літературно-інклюзивне видання створене з урахуванням потреб читачів з порушеннями зору:

  • воно містить візуальний текст,
  • шрифт Брайля,
  • а також доступне в аудіоформаті через електронний додаток.

Книжка змальовує історію Марічки й Петруся, дітей із села, під час трагічних подій Голодомору 1932–1933 років.

Попри всі труднощі, герої проходять шлях до розуміння основних людських цінностей – доброти, чуйності, любові до рідної землі.

Передмову до книги написали Уляна Княгинецька та Наталія Шевченко, яка також була одним із літературних редакторів разом з Олексою Вусиком.

Оформлення здійснили юні митці з Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка».

Каталог IBBY цього року зібрав понад 200 номінацій з 32 країн світу. До остаточного списку увійшли 40 найкращих інклюзивних видань 18 мовами з 24 країн.

Довідка

IBBY була заснована 1953 року як неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей. Вона складається із понад 70 національних секцій, у тому числі IBBY Канада, IBBY Ірландія, IBBY Австралія, USBBY (США), Українська секція IBBY та ін.

Організація має офіційний статус у ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ, вона здійснила внесок у розробку принципів Конвенції про права дитини, ратифікованої ООН у 1990 році. Одна із тез конвенції — дитина має право на загальну освіту та прямий доступ до інформації. За наполяганням IBBY, резолюція містить і заклик до виробництва і поширення дитячих книжок. Заслугою організації є те, що із 1967 року в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги.

Окремий напрямок діяльності ради присвячений дослідженням у сфері літератури для дітей та юнацтва з інвалідністю. Сформовано значну колекцію таких книжок. Кожні два роки організація визначає найцікавіші приклади такої літератури з усього світу та створює каталоги видатних книжок для дітей та підлітків з інвалідністю.

IBBY співпрацює з іншими організаціями та книжковими виставками у світі, наприклад, Міжнародним ярмарком дитячих книжок у Болоньї.

Нагадаємо, з нагоди Міжнародного дня дитячої книги представники посольства України в Угорщині передали книжки для українських дітей у Будапешті.

За три роки існування благодійної ініціативи "Українським дітям – українську книгу" понад 1 мільйон українських книг було передано до міст України та більш ніж 32 країн світу.

Також повідомлялось, що українська ілюстраторка Марія Гайдук отримала Міжнародну премію на Болонському дитячому книжковому ярмарку.

Журі відзначило "вплив та потенціал творів художниці, яка балансує між сміливістю та чуттєвістю".

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: