В Україні розпочалась кампанія "Обираємо бути українцями": у чому рішення

В Україні стартувала комунікаційна кампанія "Обираємо бути українцями". Ця кампанія є частиною Стратегії демографічного розвитку до 2040 року.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, передає Рубрика.
У чому проблема?
Як поінформували в Мінсоцполітики, сьогодні, коли країна стикається з серйозними демографічними викликами, вона як ніколи потребує єдності та спільних зусиль кожного громадянина.
Яке рішення?
Тому в Україні стартує комунікаційна кампанія "Обираємо бути українцями", що закликає обирати бути українцем через свідомі вчинки:
- піклуватися про родину,
- підтримувати спільноту,
- зберігати культуру,
- дбати про своє здоров'я.
Зазначається, що ініціатива є частиною Стратегії демографічного розвитку до 2040 року, розробленої Мінсоцполітики та схваленої урядом у 2024 році.
Як це працює?
Першим етапом кампанії є відеоманіфест, який через реальні людські історії наголошує на необхідності змін та розкриває ключові напрями Стратегії. Йдеться про:
- рівні можливості для всіх (суспільство майбутнього – це підтримка, інклюзивність і прийняття різноманіття),
- підтримку народжуваності та родин (доступ до якісної медицини та соціальних послуг, створення умов для комфортного батьківства),
- активне довголіття, що передбачає профілактику здоров'я, економіку догляду, вікове різноманіття у бізнесі та нові можливості для самореалізації.
У Мінсоцполітики наголосили, що Україна стикнулася з серйозними демографічними викликами, як-от:
- низька народжуваність,
- масштабна міграція,
- старіння населення,
- скорочення працездатної частини суспільства.
Ця інформаційна кампанія, ініційована відомством за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та уряду Великої Британії, спрямована на підвищення обізнаності та стимулювання конкретних дій, що допоможуть подолати демографічні виклики та зміцнити суспільну згуртованість. У відомстві додали, що це "заклик до реальних змін, які формують стале та перспективне майбутнє країни, засноване на свідомому виборі".
"Можна народитися українцем і мати відмітку в паспорті. Але лише зараз, під час війни, ми чи не вперше робимо цей свідомий вибір — бути українцями. І цей вибір має значення.
Кожен, хто сьогодні працює, створює, підтримує родину та допомагає іншим, робить свій внесок у зміцнення держави. Ми вдячні кожному, хто свідомо обирає залишатися українцем у найскладніший період сучасної історії, адже саме ці люди творять майбутнє нації", — наголосила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Мінсоцполітики разом з іншими відповідальними органами влади, громадським середовищем, експертами впроваджує ініціативи, спрямовані на побудову згуртованого суспільства. Йдеться про:
- підтримку родин з дітьми,
- розвиток програм перекваліфікації для людей 45+,
- роботу над створенням системи догляду, яка відповідає сучасним викликам,
- розширення доступу до послуг з покращення репродуктивного здоров'я.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року Кабінет міністрів затвердив Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року, розроблену Міністерством соціальної політики.
Також, Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з реалізації Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року, розроблений Міністерством соціальної політики у співпраці з іншими державними органами, громадськістю та міжнародними партнерами.
Як повідомлялось, починаючи з 2013 року в Україні приблизно на 7% в рік падають показники народжуваності: повномасштабне вторгнення росії призвело до ще більшої кризи.
Нагадаємо, що у кінці 2022 року прогнозували катастрофічне падіння народжуваності на 2023 рік. Є ризики, що до 2030-го населення України скоротиться щонайменше до 35 мільйонів, вважають в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи.