fbpx
Сьогодні
11:42 27 Бер 2025

На онлайн-платформі Prometheus розпочинається курс із гендерної рівності для військових

English version here

З 26 березня на онлайн-платформі Prometheus  стартував безкоштовний сертифікований курс "Рівність жінок і чоловіків у Збройних силах України: політика і практика".

Про це повідомляє Міністерство оборони України, передає Рубрика.

Мета курсу — надати слухачам і слухачкам знання і практичні інструменти для впровадження політики рівності жінок та чоловіків у Збройних силах відповідно до міжнародних стандартів, зокрема НАТО, а також кращих практик ООН і країн-партнерів.

За словами заступника міністра оборони бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, одним з основних завдань Міноборони є розвиток людського капіталу у Збройних силах України.

"Цей курс допоможе забезпечити рівні можливості, посилити ефективність командної роботи та запровадити в підрозділі підхід, що враховує інтереси кожного військовослужбовця.

Онлайн-курси — це сучасний та зручний механізм поглибити знання у сфері прав людини та отримати відповідний сертифікат", — зазначив він.

Курс складається з 10 модулів, що охоплюють українське та міжнародне законодавство з прав людини й гендерних питань, комунікації, а також підходи до запобігання насильству і дискримінації.

Навчальні матеріали включають:

  • відеолекції,
  • анімаційні відео,
  • тести для самоперевірки.

Курс реалізований у межах проєкту уряду Канади PROTECT2, що спрямований на підтримку реформ у секторі безпеки та оборони України.

До його розробки долучилися фахівці Міноборони та Національного університету оборони України.

Навчання безкоштовне й відкрите для всіх охочих. Основною цільовою аудиторією є:

  • радники та радниці з гендерних питань,
  • командири підрозділів усіх рівнів,
  • курсанти вищих військових навчальних закладів.

Після успішного проходження курсу учасники отримають електронний сертифікат від Національного університету оборони України та проєкту PROTECT2.

PROTECT2 — це проєкт уряду Канади, спрямований на підтримку інституційних реформ у секторі безпеки та оборони України.

Команда проєкту співпрацює з українськими державними установами для розвитку їхньої спроможності діяти відповідно до міжнародних стандартів управління, ефективності, підзвітності та принципів НАТО.

Пройти курс можна за посиланням.

Нагадаємо, у ЗСУ призначили радницю з гендерних питань – громадську діячку, колишню радницю з гендерних питань командування Сухопутних військ ЗСУ Оксану Григор'єву.

Як повідомлялось, жінки стали невід'ємною частиною Збройних сил України. Вони проходять службу в різних військових спеціальностях: медики, зв'язківці, снайпери тощо. Загалом станом на 1 січня 2025 року в ЗСУ служать понад 70 000 жінок. Це на 20% більше, ніж у 2022 році.

Як розповів заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, понад 5 500 військовослужбовиць нині перебувають безпосередньо на передовій. Загалом зараз 7,3% чисельності особового складу Збройних сил України складають жінки.

З початку роботи центрів рекрутингу української армії 36 760 громадян отримали консультації щодо вступу на військову службу. 8 053 з них вже стали кандидатами до Сил оборони, 20% з яких – жінки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: