fbpx
Сьогодні
19:13 27 Бер 2025

18-річній українці вдалося самотужки повернутися з росії, залишивши там своїх батьків

Фото: ua-1.com

18-річна українка змогла самостійно повернутися на українську землю з росії, куди її вивезли батьки після початку повномасштабного вторгнення рф.

Про це дівчина розповіла в матеріалі hromadske «"Покажи свій нацистський Київ". Як 18-річна українка сама повернулася з росії, куди родина вивезла її від війни».

Як розповідає дівчина, до початку повномасштабного вторгнення вона жила в місті на сході України та планувала вступати до університету й спілкувалася українською мовою. Однак після окупації її родина ухвалила рішення переїхати до росії. Вона намагалася вмовити батьків виїхати в іншу частину України, але вони були переконані, що там, куди вони вирушають, "буде краще".

Після переїзду дівчині довелося навчатися одразу у двох школах — дистанційно в українській та очно в російській. Такою була умова батьків.

Вона розповідає, що навчання в росії було "нестерпним": учні відкрито погрожували їй, а вчителі навмисно провокували. На одному з уроків їй наказали показати Київ на карті, а один з однокласників вигукнув: "Давай, хохолко, покажи свій нацистський Київ!".

«Один однокласник не давав мені спокою. Підбігав і кричав в обличчя: "Слава росії", "Хохлам смерть!". Якось ми були на толоці, і там бігала собака. Він її вдарив ногою з усієї сили й вигукнув: "Я — велика росія, а собака — Україна!"», — згадує дівчина.

Всупереч тиску, вона зберігала свою ідентичність, продовжувала навчання в українській школі та підтримувала зв'язок з друзями в Україні. З часом дівчина зрозуміла, що не зможе жити в росії, тому почала планувати повернення. Вона влаштувалася на роботу та накопичила гроші на дорогу.

Виїхати з росії дівчині допомогли волонтери. Подорож виявилася непростою: на контрольно-пропускних пунктах їй довелося пройти допит, де її перевіряли окупаційні спецслужби. Однак дівчина зрештою змогла перетнути кордон.

Українка ділиться, що нині найближчими людьми для неї стали волонтерка, яка допомагала їй виїхати до України, та її хлопець. А втім, їй досі боляче, що її "отруєна пропагандою сім'я" не поруч.

«Поміняти своїх батьків не зможу. Бо це їхнє життя, вони так звикли, свій вибір зробили. Хотілося б, щоб вони всі були поряд, у Києві. Щоб ми були знову справжньою сім'єю. Але у відповідь я чую лише "ти нас покинула"», зауважує дівчина.

Нагадаємо, що ще трьох українських дітей вдалося повернути минулого тижня в рамках ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Загалом Україні вже вдалося повернути з росії 1247 незаконно вивезених дітей.

Загалом, за офіційними даними, налічується 19 546 депортованих та\або примусово переміщених дітей, проте, за словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, реальну цифру не знає ніхто. Крім того, 1,5 мільйона українських дітей перебувають на тимчасово окупованій території, і для них існує загроза депортації.

Як повідомляє Офіс Президента, наразі українська делегація розпочала адвокаційний візит до Великої Британії в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA. Мета візиту – посилити співпрацю країн для повернення українських дітей, яких незаконно депортувала росія.

Станом на 12 лютого на тимчасово окупованих територіях України перебувають 600 тисяч дітей і з них лише 7% навчаються в українських школах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: