fbpx
Сьогодні
Фото 15:19 19 Лют 2025

Уперше за 50 років в Австралії на берег викинулися 157 псевдокосаток: врятувати їх немає змоги

Десятки псевдокосаток викинулися на берег Австралії. Фото: Служба парків і дикої природи Тасманії

На берег в австралійському штаті Тасманія викинулося 157 псевдокосаток: такий масовий випадок стався вперше за 50 років. Десятки тварин вижили, однак врятувати їх немає змоги.

Про це пишуть ABC та BBC.

Як повідомляють, близько 90 псевдокосаток змогли пережити масовий викид на мілину на віддаленому пляжі, проте через місцеперебування їх складно врятувати.

Псевдокосатки технічно є одним із найбільших у світі видів дельфінів. Вони можуть виростати довжиною 6 метрів і важити 1,5 тонни.

Австралія, псевдокасатки викинулися на берег

Фото: Служба парків і дикої природи Тасманії

Місце, де вони лежать, називають надзвичайно складним для доступу та транспортування будь-якого рятувального обладнання.

"Це, мабуть, найскладніше місце, яке я бачив за 16 років роботи в Тасманії. Ми говоримо про дуже нерівну, круту односмугову дорогу до цього місця. Ми можемо встановити там повнопривідний автомобіль, але нічого іншого", — сказав морський біолог Кріс Карліон.

Австралія, псевдокасатки викинулися на берег

Фото: Служба парків і дикої природи Тасманії

Команда експертів спробувала перемістити двох псевдокосаток і повернути їх на воду, але без успіху. За словами фахівців, через умови в океані тварини просто розвертаються і повертаються до пляжу.

Австралія, псевдокасатки викинулися на берег

Фото: Служба парків і дикої природи Тасманії

За оцінками ветеринарів, тварини що вижили, перебували на узбережжі близько однієї-двох діб і вже пережили значний стрес. Тож експерти ухвалили "жорстке" та "суперечливе" рішення пристрелити їх, "суворо дотримуючись операційної процедури". Це обіцяють зробити якомога швидше та гуманніше.

Австралія, псевдокасатки викинулися на берег

Фото: Служба парків і дикої природи Тасманії

"Чим довше ці тварини залишаються на мілині, тим довше вони страждають. Усі альтернативні варіанти були невдалими, евтаназія — це завжди останній засіб", — сказав Карліон.

Нагадаємо, що українські біологи зі станції "Академік Вернадський", що знаходиться в Антарктиці, у червні 2023 року уперше відібрали зразки шкіри та жиру від трьох косаток.

Наприкінці літа 2022 року "Рубрика" побувала в Національному природному парку "Тузлівські лимани", щоб з'ясувати, наскільки згубною є війна для довкілля. Читайте матеріал присвячений одній із найсумніших тем — загибелі дельфінів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: