fbpx
Сьогодні
12:24 13 Січ 2025

ГУР запускає новий розділ на порталі War & Sanctions: публікуватиме дані про російських "виробників смерті"

English version here

Фото: з Фейсбуку ГУР

Головне управління розвідки Міністерства оборони запускає новий розділ на порталі War & Sanctions з даними російських виробників озброєння та військової техніки. Перші з них – виробники БпЛА.

Про це інформує Рубрика з посиланням на портал War & Sanctions.

У розділі містяться:

  • ідентифікаційні дані підприємств,
  • номенклатура БпЛА, що виготовляються,
  • загальний опис їх діяльності,
  • список пов'язаних із ними компаній.

Перегляд та навігація доступні як за підприємствами, так і за моделями безпілотників. Окремі з них мають посилання на перелік іноземного обладнання, що використовується підприємствами росії, а також ідентифіковану компонентну базу застосованих проти України зразків БпЛА.

Сьогодні, 13с січня, ГУР оприлюднює перший набір даних з 79 російських підприємств, що беруть участь у кооперації з виробництва та постачання БПЛА для війни проти України. Серед них:

  •  підприємства, що виробляють російські версії іранських БпЛА Shahed-136 – "Герань" та "Гарпия" – АТ "ОЕЗ ППТ Алабуга", ТОВ "Альбатрос", АТ "ІЕМЗ Купол" та інші, залучені до кооперації з виробництва цих БпЛА та комплектувальних виробів для них;
  • група компаній Zala Aero, що входить до концерну "Калашников" та виробляє баражуючі "Ланцети", розвідувальні Zala;
  •  виробники багатоцільових російських БпЛА "Орион" та "Альтаир" – АТ "Кронштадт" та АТ "Уральський завод цивільної авіації";
  •  виробники FPV-дронів, що передають свою продукцію безпосередньо підрозділам ЗС РФ в Україні, організують для них збори коштів, школи пілотів на тимчасово окупованих територіях, доопрацьовують свою продукцію на замовлення російських військових.

База буде регулярно поповнюватися. Окрім цього, на черзі інші категорії, в тому числі виробники ракет, якими російська федерація регулярно обстрілює мирні українські міста.

ГУР МОУ вкотре закликає синхронізувати та посилити зусилля цивілізованого світу проти російських "виробників смерті":

  • застосувати санкції,
  • обмежити поставки,
  • посилити контроль та відповідальність.

"Жоден причетний до вбивств та терору українців, не буде забутий та не залишиться непокараним", – наголошують у розвідці.

Нагадаємо, раніше ГУР МОУ запустило на порталі War & Sanctions розділ про "тіньовий флот", в якому оприлюднило дані про діяльність 238 суден, що допомагають Росії та Ірану експортувати підсанкційну нафту.

Окрім того, у ГУР повідомляли, що у виробництві ударних безпілотників "Молнія" й "Фенікс" російська федерація використовує компоненти виробництва Китайської Народної Республіки та деяких країн Заходу, зокрема Швейцарії, Сполучених Штатів та Нідерландів.

Також українські розвідники розкрили компонентну базу російського ударного дрона "Гербера", який імітує безпілотники "Шахеди" для перевантаження української протиповітряної оборони.

Зокрема Кирило Буданов заявив, що західні компанії з виробництва напівпровідників не докладають достатніх зусиль для контролю своїх ланцюжків постачання, через що компоненти продовжують потрапляти у великих обсягах до росії, яка використовує їх для своєї зброї проти України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: