fbpx
Сьогодні
11:40 22 Гру 2024

Росіяни під час крайньої кібератаки знищили один з найзакритіших реєстрів, – Малюська

English version here

Фото: З відкритих джерел

Атаки російських хакерів на українські реєстри не становлять серйозної загрози для збереження даних. Усі вкрадені або знищені реєстри мають резервні копії, які забезпечують їх відновлення.

Про це розповів колишній міністр юстиції України Денис Малюська в коментарі "УП".

Як відомо, нещодавно російські хакери здійснили атаку на Державний реєстр актів цивільного стану. Цей реєстр містить важливу інформацію, зокрема щодо народження, шлюбів та усиновлення.

Це один з найзакритіших реєстрів, де зберігається інформація, в якій, здавалося б, ніякої таємниці немає – що хтось народився або взяв шлюб. Але разом із тим є таємниця, яка жорстко охороняється законом – таємниця усиновлення. 

Як зауважив ексміністр, це далеко не перший ресурс, який був атакований росіянами з початку повномасштабного вторгнення.

"Раніше, судячи з їхніх заяв, вони фокусувалися на тому, щоб вкрасти інформацію. Зараз вони не лише вкрали, а й знищили. Це зміна поведінки російських хакерів", додав Малюська.

Він також підкреслив, що в Міністерстві юстиції існує багаторівнева система резервного копіювання. Тому, з його слів, інформація буде відновлена, сумнівів немає.

Своєю чергою раніше Стефанішина повідомила, що через масштабну кібератаку з боку рф вирішили призупинити всі реєстри Мін'юсту. Наразі тривають дії по відновленню. Події не вплинули на інші інформаційні ресурси держави, які не пов'язані з Мін'юстом, у тому числі на застосунок "Дія".

За словами міністерки, на сьогодні немає жодних обмежень щодо прав громадян щодо доступу до реєстрації актів цивільного стану, тобто актів про народження, смерть, одруження і розлучення. Вони можуть здійснюватися у звичайному порядку, але із застосуванням паперових носіїв.

Варто додати, що з початку повномасштабного вторгнення росія неодноразово атакувала українські інформаційні ресурси, прагнучи дестабілізувати роботу державних установ. Однак, як свідчить досвід, українські ІТ-фахівці оперативно відновлюють знищені чи вкрадені дані, забезпечуючи стійкість цифрової інфраструктури держави.

Масштабні кібератаки ГУР

Нагадаємо, хакери Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України нещодавно успішно атакували системи "Газпромбанку".

Також нещодавно Головне управління розвідки провело масштабну кібератаку на російські інтернет-сервіси. Кіберфахівці націлилися на фінансовий сектор рф. Відомо, що атака тривала тиждень, були атаковані сервіси головних російських банків. Також ГУР атакувало російських провайдерів, національні платіжні системи, соціальні мережі, месенджери, урядові ресурси та десятки інших сервісів.

Крім того, через масштабну кібератаку ГУР у Росії спостерігалися проблеми з роботою банкоматів.

Також кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони разом із хакерською групою ВО Team вивели з ладу обладнання провайдера "Вега" у Челябінській області. Без інтернету та зв'язку російське підприємство-розробник ядерних боєприпасів.

До того ж у серпні кіберфахівці ГУР зламали російське телебачення та показали ролик про війну в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: