Генштаб : в Україні завершили етап випробувань безпілотників на оптоволокні
В Україні успішно завершили етап випробувань лінійки дронів з оптоволоконним зв'язком, процес отримання коду НАТО наближається до завершення.
Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці, передає Рубрика.
Зазначається, що очолює перелік дрон проєкту "BLACK WIDOW WEB 10" — камікадзе на оптоволокні.
"Цей дрон здатен подолати понад 5 км та принести близько 2 кілограмів корисної ваги.
Розробники даного проєкту отримали коди НАТО не лише за цим напрямком, а на цілу лінійку рішень використання БПЛА", – ідеться у повідомленні.
Коментуючи досягнення управління інноваційної діяльності ЗСУ, начальник управління полковник Віталій Добрянський зазначив, що вдалося вирішити важливе завдання — подолання ворожих засобів РЕБ при використанні дронів.
До використання у Силах оборони допустили новий безпілотник SOVA українського виробництва
Це не просто новий зразок озброєння — це вікно можливостей для подальших досліджень і розробок в галузі оптоволоконного зв'язку.
Роботизація та безпілотні технології отримали новий вектор розвитку.
"FPV-дрони з цією технологією стають великою проблемою для ворога на лінії бойового зіткнення", – додали у Генштабі.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що німецька компанія HIGHCAT випробує на території України безпілотники, керування якими відбувається за допомогою котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.
Також повідомлялось, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.
Окрім того, раніше міністр цифрових технологій зазначав, що війна між Україною і російська федерація є технологічною, вона фактично переросла у війну безпілотників, від кількості яких сьогодні залежить ситуація на полі бою.