Горбатий кит у пошуках кохання подолав три океани та 13 тисяч кілометрів
Самець горбатого кита подолав понад 13 тисяч кілометрів від Колумбії до Занзібару, шукаючи собі пару. Це рекордна відстань для цього виду.
Про це повідомляє Live Science, передає Рубрика.
Подорож кита розпочалась біля узбережжя Колумбії в східній частині Тихого океану і закінчилась біля узбережжя Занзібару в Індійському океані.
За словами вчених, це найбільша відстань, яку коли-небудь долав кит виду Megaptera novaeangliae.
Горбаті кити зазвичай дотримуються дуже послідовних моделей міграції, переміщаючись між:
- місцями годівлі в холодних водах поблизу полюсів,
- і зонами розмноження ближче до тропіків.
Кити щорічно пропливають понад 8 тисяч кілометрів у напрямку північ-південь, але вони не прагнуть далеко подорожувати у напрямку схід-захід і, як правило, не змішуються з іншими популяціями.
Подорож через океан, яку спостерігали в новому дослідженні, показує, що міграції горбатих китів є більш гнучкими, ніж дослідники вважали раніше.
Відкриття ґрунтується на фотографіях, які вчені зробили між 2013 і 2022 роками. На світлинах був зображений той самий статевозрілий самець, який перебував у двох місцях біля Колумбії, а через п'ять років – у Занзібарському каналі.
Щоразу його фіксували в компанії конкурентної групи, у якій самку пильно охороняє самець-"керівник", а інші самці змагаються за доступ до неї.
Дослідники зазначають, що крім секувальної мотивації на поведінку та довгу мандрівку самця горбатого кита могли вплинути інші причини, як-от:
- екологічні зміни, які впливають на розподіл їжі;
- зміна клімату;
- зростання популяції горбатих китів, що посилює конкуренцію між самцями під час сезонів годівлі та розмноження.
Українські вчені зі станції "Академік Вернадський" досліджують китів за допомогою дронів
Довідка
Кити – це найбільші тварини на планеті. Довжина синього кита сягає 33 метрів (це приблизно як висота 10-поверхівки), а вага становить близько 15 тонн (це з десяток легкових машин). Фонтан, який випускає синій кит, добиває на висоту 10 метрів.
Українські полярники розповіли цікаві фактів про китів:
- На острові Расмусен знаходяться залишки кита із VII століття нашої ери. Торік українські вчені встановили, що це – синій кит, довжиною щонайменше 26 метрів.Цим залишкам приблизно 1350 років, тобто тварина мешкала в епоху вікінгів та цивілізації майя.
- Найпоширенішими китами в районі української антарктичної станції "Академік Вернадський" є горбаті кити. Їхнє дослідження – один з напрямів роботи вітчизняних біологів. На хвостових плавцях горбані мають унікальний візерунок – неначе відбиток пальця в людини. За цим малюнком можна ідентифікувати кожну окрему тварину.
- Найбільш стрибучими вважаються горбаті кити. Науковці мають кілька припущень, навіщо вони це роблять. Зокрема, у такий спосіб кити намагаються позбутися паразитів, які живуть на їхній шкірі, й чухаються об воду, щоб зменшити подразнення. Також вважається, що стрибки – це спосіб комунікації або частина "любовних ігор".
- Представники китової родини дзьоборилих є рекордсменами серед морських ссавців за глибиною та тривалістю занурень. Абсолютний рекорд належить виду справжній дзьоборил. Найбільша задокументована глибина занурення якого становила майже 3 км, а максимальна тривалість занурення – понад 2 години.
Нагадаємо, українські дослідники зі станції "Академік Вернадський" в Антарктиді поповнили міжнародний реєстр китів фотографіями горбанів.