Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Рубрика.
У чому проблема?
Як заявили в міській адміністрації, розміщення тут самовільно збудованих гаражних боксів є не лише порушенням нормативних вимог, а й загрозою для інженерних мереж і споруд та знеціненням історичного й містобудівного значення території.
Яке рішення?
"На одному з найближчих засідань Київради депутатам запропонують розглянути проєкт "Детального плану територій по провулку Киянівському у Шевченківському районі м. Києва", який дозволить створити протирадіаційне укриття на 1650 місць та підземний паркінг на 320 авто. Наразі територія, де планується зведення укриття та паркінгу, не належить до паркової зони і ще за радянського періоду була забудована гаражними боксами з підпірними стінами. Ці конструкції здебільшого зведені самочинно, тобто без відповідної проєктної документації та будь-яких археологічних досліджень", – йдеться у повідомленні КМДА.
Як це працює?
У КМДА наголошують, що режим використання цієї території, визначений науково-проєктною документацією зон охорони пам'яток, не передбачає заборону нового будівництва, а лише накладає певні обмеження, зокрема висотні.
Крім того, передбачені обов'язкові археологічні дослідження перед початком будівельних робіт.
Реалізація проєкту, підкреслюють у КМДА, дасть змогу зберегти наявний масштаб забудови, не створюватиме додаткових архітектурних акцентів і домінант, які б порушували традиційний характер історичного середовища.
"Територія проєкту детального плану розташована в межах Центрального історичного ареалу, Центральної планувальної зони, Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", архітектурної і археологічної охоронних зон, зони охоронюваного ландшафту, археологічного заповідника, територій пам'яток ландшафту, історії, археології, зон охорони окремих пам'яток і комплексів", – зазначили у міській адміністрації.
Крім того, звертає увагу КМДА, будівництво укриття та паркінгу планується в межах великого туристичного маршруту, який щодня відвідують тисячі людей.
У КМДА запевнили, що місто суворо дотримуватиметься вимог пам'яткоохоронного законодавства під час реалізації проєкту Детального плану територій. Проєктна документація буде направлена на погодження до органів охорони культурної спадщини.
Нагадаємо, на Буковині в селі Годилів у місцевій школі відкрили протирадіаційне укриття, зробивши капітальний ремонт та помістивши туди все необхідне для дітей.
Також повідомлялось, у Коротичах Харківської області зводять підземну школу з укриттям, яке має витримувати пряме влучання із зенітно-ракетного комплексу С–300.
Окрім того, у місті Узин Білоцерківського району Київської області розпочали зводити протирадіаційні укриття для двох навчальних закладів.
Як повідомлялось, з 1 листопада 2023 року набули чинності нові будівельні норми, для будівництва захисних споруд цивільного захисту.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.