fbpx
Сьогодні
22:55 07 Лис 2024

Чотири нові роботизовані комплекси від Brave1 отримали кодифікацію та готові до роботи на фронті

English version here

Фото: Міноборони

Чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО, зможуть працювати на передовій.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

У чому проблема?

Як зазначив очільник відомства, Україна може закуповувати та постачати на фронт лише кодифіковані розробки, тобто ті, що відповідають стандартам НАТО. 

"Кожна із цих розробок може врятувати не одне життя. Роботи евакуйовують бійців, підвозять провізію, розміщують та заміновують, заміняють військових, щоб ті не ставали живою ціллю для ворожих безпілотників", наголосив міністр.

Яке рішення?

Ініціатива Brave1 має на меті допомогти виробникам довести свої розробки до стандартів, необхідних для використання в бойових умовах.

"Одне із завдань Brave1 — допомагати виробникам доводити розробки до готовності", підкреслив Федоров. 

За даними Генерального штабу, завдяки роботизованим підрозділам втрати українських військових знизилися на 30%.

Як це працює?

Загалом в арсеналі Brave1 вже понад 220 кодифікованих розробок. Зі слів міністра, нещодавно кодифікацію пройшло ще 4 наземні роботизовані комплекси.

Ключові характеристики нових роботизованих комплексів, які тепер будуть працювати на фронті:

  • ТАНЧИК — потужний комплекс, здатний витримати навантаження до 500 кг і виконувати широкий спектр місій: розвідувальні, диверсійні, евакуаційні, атакувальні та логістичні завдання.
  • ТАРГАН 2К — робот із простою конструкцією, легко адаптується для виконання різних завдань, включаючи логістичні та розвідувальні операції. Працює на відстані до 20 км і коштує близько 3000 доларів, що робить його доступним.
  • ТАРГАН 200 — аналогічний за функціями до ТАРГАН 2К, але розрахований на більшу вантажність до 200 кг. У логістичних місіях здатен замінити роботу від 2 до 8 людей, значно знижуючи ризики для особового складу.
  • БУРЕВІЙ — потужний робот для логістики, здатний транспортувати важкі предмети та евакуювати бійців з поля бою.
Brave1 роботизовані платформи

Фото: Телеграм / FEDOROV

"Це війна технологій, і чим більше їх на фронті, тим більша в нас перевага", резюмував очільник відомства.

Нагадаємо, що українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей показник в рази, порівняно з 2023 роком.

Окрім того, у травні в Україні від Brave1 для defense-tech розробок стартувало прийняття заявок на оновлені гранти: розробники можуть отримати гранти в 500 тисяч, 1 млн та 2 млн гривень.

Також у липні розробники Ailand Systems залучили $200 000 від Фонду "Незламні" під час останнього Invest Demo Days, організованого оборонним кластером Brave1.

Як писала Рубрика, на Івано-Франківщині два волонтери Володимир Муссур та Роман Боринець з Брошнів-Осади створюють наземний дрон для евакуації поранених військових. Радіокерований пристрій розганятиметься до 20 км/год та зможе перевозити щонайменше 150 кг.

Також повідомлялось, унікальне повнопривідне багі "ГУРКІТ", аналогів якому немає, розробили у Львівському училищі комп'ютерних технологій та будівництва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: