fbpx
Сьогодні
08:55 03 Лис 2024

Росія звинуватила Україну в небажанні забирати своїх військовополонених: Лубінець відреагував

English version here

Фото: Телеграм / Омбудсман Лубінець Дмитро

У російській федерації запевняють, що запропонували обміняти 935 військовополонених, однак, Київ буцімто погодився забрати лише 279 з них. Український омбудсмен Дмитро Лубінець спростував цю інформацію.

Про це заявили представниця міністерства закордонних справ рф Марія Захарова та уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова, яких цитують пропагандистські агентства ТАСС та "РИА Новости", Телеграм Уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця.

Як пишуть у змі, Захарова звинуватила Україну в тому, що вона буцімто лише "створює видимість зусиль" щодо обмінів, щоби "чинити тиск" на рф. Вона стверджує, що Міноборони України нібито виключало деяких військових зі списків на обмін, бо ті, мовляв, "не гідні" цього.

Своєю чергою російська омбудсменка каже, що Київ буцімто "політизує процес обміну", тому вони проходять "вкрай важко і повільно".

Водночас Український уповноважений з прав людини відреагував на ці заяви та звернувся до Москалькової, щоб отримати списки з цими громадянами України.

"Нещодавно російська сторона заявила про те, що Україна "не дає згоду", щоб забрати певних своїх військовополонених. Саме тому, звертаюся до уповноваженої з прав людини в рф, щоб ці списки з громадянами України були мені надані!", наголосив Лубінець.

Він наголосив, що Київ завжди готовий приймати всі списки й усіх своїх громадян, готовий до обмінів, а також дотримується Женевських конвенцій і міжнародного гуманітарного права.

"Зазвичай же гальмує ці процеси рф. І використовує це як метод впливу на українське суспільство", додав Лубінець.

Варто додати, що через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.

Також у Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке. Держави – учасниці взяли на себе зобов'язання сприяти поверненню всіх полонених та депортованих громадян України.

 

Останній обмін полоненими

Нагадаємо, що 18 жовтня стало днем, коли 95 українських військових, серед яких були захисники "Азовсталі" та відомий правозахисник Максим Буткевич, повернулися з російського полону додому. Це вже 58-й обмін військовополоненими, який провела Україна у форматі "95 на 95".

Серед них – воїни, які захищали Маріуполь і "Азовсталь", Донецьку, Луганську, Харківську, Київську, Чернігівську, Херсонську області.

Особливістю цього обміну було те, що серед звільнених захисників були воїни, які отримали так звані "вироки" судової системи країни-агресорки росії. Серед звільнених полонених були "засуджені":

  • 28 – до тривалих термінів,
  • а 20 – до довічного ув'язнення.

Щобільше додому вдалося повернути 34 воїнів 12 бригади Національної гвардії "Азов", які брали участь в обороні Маріуполя навесні 2022 року.

У Патронатній службі "Янголи" додали, що глибоко вдячні за допомогу та різнобічну підтримку в організації обміну Об'єднаним Арабським Еміратам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: