Чотириразова чемпіонка світу пішла зі спорту, щоб захищати свою країну
Після початку повномасштабного вторгнення чотириразова чемпіонка світу зі змішаних єдиноборств (ММА) українка Світлана Гоцик пішла на фронт захищати країну від російського вторгнення. 28-річна захисниця взяла позивний "Фенікс" та стала пілотом FPV-дронів.
Про це пише Оbozrevatel, передає Рубрика з посиланням на відео 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.
Пресслужба 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади випустила невелике відео, де взяла інтерв'ю у титулованої спортсменки.
Світлані Гоцик 27 років. Вона проживала у м. Кам'янське. З 13 років почала свою спортивну кар'єру з боксу та отримала спортивний розряд "кандидат в майстри в спорту". Потім займалася змішаними єдиноборствами і знову успішно — у цьому спорті неодноразово ставала чемпіонкою світу та показала, що вона сильна і тілом, і духом.
Ставши чемпіонкою світу зі змішаних єдиноборств, Світлана продовжила розвивати свої здібності, адже розуміла, що завжди знайдуться ті, хто захоче помірятися з нею силами.
В коли росія напала на нашу країну, стала вбивати мирних мешканців, спортсменка не схотіла лишатися осторонь боротьби українського народу з російським окупантом. Коли дізналася, що багато її колег по спорту долучаються до штурмових бригад МВС, також вирішила стати на шлях боротьби.
"Я стала чотириразовою чемпіонкою світу з ММА, КМС з боксу. Також виборола пояс чемпіонки світу, виступала в Китаї, у Таїланді, проводила поєдинки у Маямі, їздила в Дубай. Загалом достатньо мандрувала і завдяки спорту побачила світ", – розповідає Світлана.
На питання про те чому проміняла пляжі Маямі на окопи Донбас, дівчина відповіла, що тут її дім:
"Тут мешкають мої батьки, тут я народилася. Для мене мотивація захищати свій будинок, майбутнє своїх сестер та племінника. Якби я цього не зробила, то зрадила б себе".
Світлана пригадала, що про її рішення тато та мама дізналися коли вона вже поїхала на БЗВП.
"Я їм написала: "Мамо, тату, я приєдналася до лав ЗСУ і тепер воюватиму". Вони дуже переживають, мама постійно хвилюється, багато болю через це. Але вона розуміє, що інакше я не можу".
Спортсменка хотіла бути штурмовиком. Вона проходила навчання, фізично могла виконувати всі завдання нарівні з чоловіками, але завдяки побратимам все-таки вирішила стати пілотом FPV.
Світлані спочатку здавалося, що це дуже складно, багато моментів у голові. Проте потім вона потроху вчилася, включилася в роботу, і вийшло.
"Пам'ятаю перше влучення – залетіла у вікно до ворогів. Це було емоційно, побратими раділи за мене", – згадує Гоцик.
Військова хоч не дуже знається на назвах техніки проте коли бачить велику техніку, вона знає, її треба ліквідувати.
Вона вже знищувала і БМП, і танки, і "буханки". Також атакувала ворожі точки, бліндажі.
"Був момент, коли наздоганяла техніку з піхотою. Підлетіла ззаду – це було вдале влучення", – розповідає чемпіонка світу про улюблені влучення.
Однак скільки одиниць ворожої бронетехніки вдалося знищити, вона не рахувала. Спочатку записувала в блокнот, але потім роботи стало дуже багато, і вже рахунок не веде, бо уже восьмий місяць на бойових.
Дівчина зазначає, що заважають працювати і російські РЕБи. Через них дуже важко працювати, іноді пульт просто відлітає. Проте вона емоційно це переживаю, коли розуміє, що йде на удар, а керування чи відео зникає.
Відсутність комфортних умов на фронті для неї це виклик, чим гірше, тим сильнішою вона стає.
"Буває холодно, некомфортно, але коли літаю та бачу результат, про все забуваю", – наголошує Світлана.
Чотириразова чемпіонка світу зазначає, що її мотивація – це робити роботу:
"Я рвусь уперед, командир іноді каже: "Фенікс, відпочинь". Але я прийшла воювати, допомагати, бо наша піхота там постійно. Тож я не бачу сенсу говорити, що втомилася чи мені потрібен відпочинок.
Чи ти відчуваєш, що живеш повним життям? Так, і як ніколи! Коли заходжу на позицію, відчуваю адреналін і мені це подобається".
Нагадаємо, українська акторка Маргарита Бурковська, відома своєю роллю в стрічці "Бачення метелика", зробила важливий крок у своєму житті, приєднавшись до лав Збройних Сил України.
Як повідомлялось, в Україні запустили чат-бот для жінок, які хочуть доєднатися до війська. "Рубрика" поговорила про це зі співзасновницею руху VETERANKA Катериною Приймак.