fbpx
Сьогодні
14:47 19 Жов 2024

У Генштабі розповіли, що у чотирьох навчальних центрах ЗСУ тривалість БЗВП збільшили на 50%

Фото: Ілюстративне / Фейсбук / Генштаб ЗСУ

На базі чотирьох навчальних центрів Збройних сил України тривалість базової загальновійськової підготовки (БЗВП) було збільшено з 30 днів до 1,5 місяця. Це стало результатом впровадження пілотного проєкту, спрямованого на покращення рівня підготовки військовослужбовців та розширення їхніх навичок для більш ефективної діяльності на полі бою.

Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву заступника начальника Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ Євгена Межевікіна на брифінгу в Києві, цитує УП.

Яке рішення?

Заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу ЗСУ Євген Межевікін під час брифінгу в Києві пояснив, що таке рішення ухвалене з метою підвищення якості навчання та підготовки військових у навчальних центрах.

"Один із важливих кроків, які зроблені для нарощення підготовки та покращення якості навчання військовослужбовців у навчальних центрах є збільшення термінів базової загальновійськової підготовки.

З цією метою розроблена та затверджена програма БЗВП з терміном навчання 1,5 місяця (наразі БЗВП триває 30 днів – УП)", зазначив офіцер.

Як це працює?

Згідно з новою програмою, військовослужбовці отримуватимуть поглиблені знання та навички в кількох важливих напрямках, що відповідають сучасним викликам бойових дій. Особлива увага приділяється вивченню:

  • Основ застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) у розвідувальних та бойових операціях.
  • Використанню окопних засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР).
  • Посиленій тактико-вогневій підготовці.
  • Розвідувально-диверсійній діяльності.

Збільшення тривалості підготовки також передбачає посилену увагу до навичок, які дозволяють виживати у складних умовах фронту, що є особливо актуальним з настанням зимового періоду.

Пілотний проєкт наразі впроваджується на базі чотирьох ключових навчальних центрів ЗСУ, де до навчання залучено близько 500 військовослужбовців.

Результати цього експерименту будуть проаналізовані в грудні 2024 року, після чого головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський ухвалить рішення щодо доцільності поширення нової програми на інші навчальні центри країни.

Якщо результати пілотного проєкту будуть позитивними, нова програма базової загальновійськової підготовки може стати стандартом у підготовці всіх військовослужбовців ЗСУ.

Нагадаємо, що українські військовослужбовці проходять інтенсивне навчання в рамках багатонаціональної операції ІНТЕРФЛЕКС на території Великої Британії. Однією з країн, що долучилася до цієї ініціативи, є Норвегія, яка з жовтня 2022 року забезпечує підготовку українських захисників для успішної боротьби за незалежність.

Чехія також розглядає можливість проведення у своїй країні додаткових навчань для 4000 військових Збройних Сил України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: