Операція "Інтерфлекс" у Британії: у навчанні українських військових активно бере участь Норвегія

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
Українські військовослужбовці проходять інтенсивне навчання в рамках багатонаціональної операції ІНТЕРФЛЕКС на території Великої Британії. Однією з країн, що долучилася до цієї ініціативи, є Норвегія, яка з жовтня 2022 року забезпечує підготовку українських захисників для успішної боротьби за незалежність.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Генштабу ЗСУ.
Як повідомляють у військовому командуванні, норвезькі інструктори операції ЕЛЛІСЕВ проводять комплексні тренування, які включають навички:
- тактики,
- штурму окопів,
- кидання гранат,
- виявлення мін та їх знешкодження,
- вогневу підготовку,
- а також евакуацію поранених.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
Ці курси ретельно розроблені, щоб забезпечити українським військовим необхідні навички для ефективного ведення бойових дій.
Окрім того, українські бійці навчаються реагувати на атаки безпілотників, відпрацьовують дії в різних умовах і час доби, щоб бути готовими до будь-яких сценаріїв на полі бою.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
До того ж Норвегія не обмежується лише військовим вишколом. Вона робить значний внесок у забезпечення України озброєнням, таким як протиповітряні ракети, артилерія, бронетехніка та засоби розмінування. Крім того, Норвегія надає фінансову підтримку, фінансуючи критичні галузі, як-от енергетика та охорона здоров'я.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам наголосив, що військова допомога і навчання українських солдатів є ключовим елементом підтримки України. Норвегія також активно залучена до створення коаліції разом із Великою Британією для зміцнення оборони узбережжя України.

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ

Фото: Фейсбук / Генштаб ЗСУ
"Разом із Великою Британією ми очолюємо коаліцію, щоб допомогти Україні розбудувати її берегову та морську оборону. Навчання українських солдатів було ключовим компонентом нашої військової підтримки, і інструктори Збройних сил Норвегії наразі проводять навчання у Великобританії, Німеччині та Литві, а також у Норвегії", – сказав він.
Своєю чергою прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре підтвердив, що підтримка України залишається довгостроковим зобов'язанням його країни. Норвегія надає допомогу не лише військову, але й соціальну, що має важливе значення для повсякденного життя українців у цих складних умовах.
"Підтримка України з боку Норвегії варіюється від пожертвування ракет ППО до надання коштів для виплати зарплат вчителям. Наші внески важливі як для боротьби України за самозахист, так і для повсякденного життя українців.
Наша підтримка України є довгостроковим зобов'язанням, яке одностайно підтримує Стортинг. Війна Росії проти України є найбільшим викликом політиці безпеки нашого часу. Український народ бореться за своє виживання і свободу.
Їхня боротьба за самозахист є також нашою боротьбою – за демократичні цінності та європейську безпеку. Тому Норвегія продовжуватиме підтримувати Україну", – зазначив прем'єр.
Навчання українських військових за кордоном
З перших місяців повномасштабного російського вторгнення в Україну воїни ЗСУ проходять різноманітні програми навчання у Британії. Так, для максимально ефективної підготовки військових у Британії збудували спеціальний полігон. Повідомляють, що його обладнання та інфраструктура дозволять здобути досвід ведення бойових дій у міських умовах.
30 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, які пройшли навчання у Британії, також були укомплектовані необхідним для передової обладнанням Міністерством оборони Сполученого Королівства.
Також інструктори з Австралії в межах навчальної операції допомагали українським військовим відпрацьовувати підготовку до проактивних дій під час проходження психологічної смуги посеред густих лісів.
До того ж під керівництвом данських інструкторів проходять навчання українських військовослужбовців з ведення позиційних бойових дій: відпрацьовують дії з підготовки, захоплення та утримання позиції.
Окрім того, у Канаді навчання українських бойових медиків проводять з додаванням спецефектів.
Чехія також розглядає можливість проведення у своїй країні додаткових навчань для 4000 військових Збройних Сил України.