В Україні запустили освітній серіал про кібергігієну: навіщо це рішення
Офіс Генерального прокурора України спільно з Міністерством цифрової трансформації продовжують роботу над проєктами з підвищення обізнаності громадян, запустивши новий освітній серіал під назвою "Кібергігієна: як захиститися від фішингу". У них розповідають про кібербезпеку та види шахрайства в інтернеті.
У чому проблема?
Українсько-російська війна давно перейшла у формат гібридної. З початку повномасштабного вторгнення кількість кібератак на українські громади значно підвищилася. Це напади на комунальну сферу, електромережі, телекомунікації, персональні дані в клієнтських базах тощо.
За даними опитування Rakuten Viber 81% користувачів стикався з інтернет-шахрайством:
- 45% з них реагували на атаки зловмисників,
- 36% — ігнорували подібні інциденти.
Яке рішення?
Міністерство цифрової трансформації разом з Офісом генерального прокурора створили три освітні серіали, де розповідають про кібербезпеку та види шахрайства в інтернеті.
Ініціатива здійснюється за підтримки USAID у рамках проєкту "Кібербезпека критично важливої інфраструктури України".
Як це працює?
- "Кібергігієна: як захиститися від фішингу";
- "Кібергігієна для молоді";
- "Базові знання з кібергігієни".
- що таке фішинг (обман для отримання особистих даних через фальшиві повідомлення або вебсайти);
- які він має різновиди;
- як йому протистояти;
- як покарати кіберзлочинця.
Після перегляду серіалу глядачі зможуть перевірити свої знання через інтерактивний симулятор. Це дає можливість закріпити отримані навички та підготуватися до реальних загроз.
- "Кібергігієна для молоді" — серіал про базові правила безпеки в інтернеті. У ньому на реальних прикладах спікери розповідають, чому варто оновлювати програмне забезпечення, використовувати антивірусні програми, двофакторну автентифікацію та багато іншого;
- "Базові знання з кібергігієни" — серіал для користувачів старшого віку. Він містить дієві поради про захист мобільних пристроїв та електронної пошти, правила безпеки банківських карток, порядок дій для безпечної оплати комунальних платежів й інших онлайн-операцій.
Втім, якщо ви є активним користувачем Google та часто шукаєте інформацію в інтернеті, но напевне неодноразово стикалися з ситуацією, коли за вашим запитом пошукова система видавала у результатах пошуку російські сайти, у тому числі заблоковані. "Рубрика" розбиралася, чому це відбувається. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чому російські ЗМІ досі можна знайти в українській видачі Google".