fbpx
Сьогодні
11:35 16 Кві 2025

Безпечна Україна – передусім: благодійний фонд “Solidarity” надав допомогу Центру протимінної діяльності

English version here

Фото: БФ “Solidarity”

Благодійний фонд "Solidarity" продовжує підтримувати ініціативи, які сприяють безпеці цивільного населення та відновленню України.

Про це пише "Рубрика" з посиланням на БФ "Solidarity".

У чому проблема?

Наразі Україна є найбільш замінованою державою світу: за даними Міністерства оборони, станом на початок 2024 року внаслідок російської агресії 156 000 км² території нашої держави були потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Це не лише становить серйозну загрозу для життя українців, а й перешкоджає економічному розвитку регіонів.

Яке рішення?

Благодійний фонд "Solidarity" надав допомогу у вигляді будівельних матеріалів для облаштування навчального корпусу Центру протимінної діяльності. Загальна вартість допомоги склала 3,15 млн гривень.

Розмінування, міни

Фото: БФ "Solidarity"

Ці кошти витрачені на придбання матеріалів для внутрішнього облаштування приміщень та утеплення будівлі. Площа навчального корпусу Центру протимінної діяльності становить понад 850 м². У ньому будуть розташовуватися аудиторії для теоретичних занять, а також кімнати для сну та відпочинку.

Розмінування, міни

Фото: БФ "Solidarity"

Як це працює?

Також за інформацією Міністерства оборони, протягом 2024 року було підготовлено 3 735 фахівців гуманітарного розмінування. Прямими бенефіціарами виконання заходів гуманітарного розмінування стали 1 205 008 українців. Крім того, було проведено 69 514 сесій з інформування населення про небезпеки від ВНП, а також навчання з попередження ризиків, пов'язаних з ВНП. Сесії відвідали 1 727 832 осіб різного віку.

Завдяки допомозі "Solidarity" додатково понад 600 фахівців щороку отримуватимуть необхідні знання та навички для ефективного захисту цивільного населення від решток боєприпасів, які залишилися після окупації та обстрілів громад.

Експерт з гуманітарного розмінування, начальник відділу планування, організації та координації заходів протимінної діяльності підполковник Павло Вознюк розповів:

"Щодня ми стикаємося з сотнями небезпечних боєприпасів, які вкривають значну частину деокупованих територій України. Наша держава критично потребує фахівців з розмінування, адже чим більше кваліфікованих спеціалістів ми підготуємо, тим швидше нам вдасться очистити українські міста та села. Ми щиро вдячні благодійному фонду Solidarity за цей важливий внесок у наше безпечне завтра!".

Розмінування, міни

Фото: БФ "Solidarity"

Зі свого боку голова благодійного фонду "Solidarity" Матьйо-Марі Арден прокоментував:

"Ми щодня працюємо над тим, щоб зробити Україну безпечнішою для кожного громадянина, та активно долучаємося до проєктів, які допомагають рятувати життя. Підтримка освітніх ініціатив, спрямованих на гуманітарне розмінування – це інвестиція Solidarity в майбутнє України, де кожен зможе жити без страху перед невидимою загрозою". 

Нагадаємо, що 4 квітня – Міжнародний День Просвіти з Мінної Безпеки. Напередодні, представники уряду, міжнародного бізнесу, громадянського суспільства та експертів з гуманітарного розмінування об'єдналися задля змістовного діалогу про державно-приватне партнерство у сфері гуманітарного розмінування та спільну мету – Україна Без Мін.

У рамках заходу офіційно відкрили перший сервісний центр GCS Ukraine, що є частиною локалізації компанії  та представили мобільний воркшоп, який допоможе операторам протимінної діяльності, лагодити машини для розмінування GCS прямо в полі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: