fbpx
Сьогодні
09:21 14 Вер 2024

Українські військові зайшли ще до одного району Курської області, - ISW

У Курської області продовжується українська операція. Наші війська 13 вересня просунулися вперед у Глушковському районі.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

Зі слів американських аналітиків, геолокаційні кадри, опубліковані 13 вересня, вказують на те, що українські сили нещодавно просунулися на південь від Веселого (на південний захід від Глушково і за три кілометри від кордону).

Також російські джерела стверджують, що українські сили атакували на південний захід від Глушково в районі Нового Путі, Веселого і Медвежого (на схід від Веселого).

Українські сили просунулися вперед у Глушковському районі Курської області

Українські сили просунулися вперед у Глушковському районі Курської області 13 вересня. Фото: ISW

Також, як наголошують фахівці, Зеленський раніше зазначив, що українське вторгнення в Курську область вплинуло на російські наступальні операції в Донецькій області. Зеленський заявив, що українське вторгнення "сповільнило" просування росіян по всій Донецькій області та зменшило перевагу в артилерійських боєприпасах, яку російські війська на Покровському напрямку мали над українськими силами, з 12 до 1 до 2,5 до 1. 

ISW не може перевірити заяву Зеленського, хоча темпи просування росії в районі Покровська помітно сповільнилися з початку вересня 2024 року.

Ключові висновки ISW за 13 вересня:

  • Повідомляється, що українське вторгнення в Курську область зіпсувало заплановані російські наступальні операції вздовж міжнародної прикордонної зони, які, ймовірно, мали на меті розширити зону активних бойових дій на ширшому фронті на північному сході України.
  • Російські війська продовжують контратакувати по всьому українському виступу в Курській області, але російським військовим, швидше за все, доведеться передислокувати додаткові елементи з інших місць театру бойових дій до Курської області, щоб створити угруповання сил, здатне проводити тривалу контрнаступальну операцію.
  • Російські війська, схоже, випробовують більш ефективну механізовану тактику штурму на захід від Донецька, хоча російська бронетехніка залишається вразливою для українських ударних і безпілотних засобів.
  • Україна та росія провели другий обмін військовополоненими після українського вторгнення в Курську область 13 вересня.
  • Росія продовжує зусилля зі зміцнення стратегічних військових зв'язків з Китайською Народною Республікою (КНР), Північною Кореєю та Іраном для підтримки своїх військових зусиль в Україні.
  • Російські та українські війська нещодавно просунулися в Курській області на тлі триваючих російських та українських наступів у цьому районі 13 вересня.
  • Нещодавно російські війська незначно просунулися в районах Куп'янська, Часового Яру, Торецька та Покровська.
  • Російська влада продовжує спроби змусити меншини та українську молодь, яка проживає в окупованій Україні, підписати контракти з Міністерством оборони (МО), щоб уникнути проведення ширшої мобілізації.

Варто додати, що в ISW припускають, що росіяни мають намір перерізати український наступ у Курській області перед скоординованою операцією з витіснення Сил оборони.

Нагадаємо, що глава держави Володимир Зеленський підтвердив, що росіяни почали контрнаступальні дії в Курській області, частину якої утримують українській військові.

Станом на 27 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомляв, що з початку операції у Курській області Росії, Україна взяла у полон 594 ворожі солдати й контролює понад 100 населених пунктів, або 1294 кв. км. За словами президента Володимира Зеленського, такі дії мають на меті створити буферну зону, щоб стати на заваді російським військовим операціям проти України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: