fbpx
Сьогодні
20:55 11 Вер 2024

Міноборони України запросило Болгарію доєднатися до коаліції з розмінування

Фото: Міноборони

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів перемовини з тимчасово повіреним у справах Болгарії в Україні Ніколаєм Ненчевим. Заступник привітав колегу з новою посадою та подякував за активну проукраїнську позицію.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.

Ніколай Ненчев був міністром оборони Болгарії з 2014 до 2017 року, тому добре розуміє та підтримує ініціативи українського оборонного відомства. Українська та болгарська сторона обговорили шляхи продовження співпраці та допомоги, зокрема навчання українських військовослужбовців в межах EUMAM.

запросило Болгарію доєднатися до коаліції з розмінування

Фото: Міноборони

«Дякую за вашу непохитну позицію та підтримку України у боротьбі із російськими терористами. Сподіваюся, що ваша робота на позиції тимчасово повіреного у справах Болгарії в Україні принесе користь обом країнам», – звернувся заступник міністра Олександр Балануца.

Крім того, сторони обговорили участь Болгарії в коаліціях спроможностей – подякували за участь в коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони і доєднання до коаліції з розвитку морських спроможностей. Українська сторона запросила також доєднатися до інших коаліцій, зокрема коаліції з розмінування.

запросило Болгарію доєднатися до коаліції з розмінування

Фото: Міноборони

«Болгарія підтримує шлях України до ЄС та НАТО, це значно підвищить рівень обороноздатності в регіоні. Попри значний вплив росії на Болгарію, ми залишаємося на вашому боці у цій війні», – запевнив тимчасово повірений у справах Болгарії в Україні Ніколай Ненчев.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, оновлену концепцію «Коаліції з розмінування» у Вільнюсі презентував Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас.

Концепція включає в себе:

  • елементи «гуманітарного розмінування» звільнених окупованих територій
  • «бойове розмінування» на лінії зіткнення з ворогом.

За словами Арвідаса Анушаускаса, для литовської сторони реалізація цього питання є основним пріоритетом в наданні допомоги Україні на 2024-2026 роки. До протимінної коаліції, очолюваної Литвою, наразі мають намір приєднатися 22 країни.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: