У Міндовкіллі запевняють, що ситуація з забрудненням Десни контрольована

У контрольних точках централізованого водопостачання Києва відібрали проби питної води. Перевищень за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не зафіксували.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, пише Рубрика.

Забруднена вода з Десни може досягти Київської області орієнтовно 14-16 вересня. Профільні служби вже розробляють план дій на випадок погіршення якості води біля питних водозаборів.

Як запевнили в Міндовкіллі, якщо якість води виявиться незадовільною, ПрАТ "АК "Київводоканал" готовий негайно скоригувати технологічні процеси, щоб забезпечити відповідність питної води державним стандартам.

На сьогодні (10 вересня – ред.) ризики для якості водопостачання відсутні, зазначають у відомстві.

Ситуація із забрудненням Десни на 10 вересня

Згідно з даними міністерства, станом на ранок 10 вересня забруднення річки Десни посунулося на 191 км від місця впадіння річки Сейм у Десну. Забруднення має точковий характер, без однорідних ознак.

У районі села Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення риби біля берега, а також поодинокі випадки її загибелі. Нижче за течією ознак забруднення не виявлено.

У Чернігові фіксується покращення ситуації, хоча в окремих ділянках, зокрема в селі Боромики та самому обласному центрі, показники якості води залишаються поганими. Вміст розчиненого кисню у воді тут становить 0,26 мгО2/дм³ (норма – 4 мгО2/дм³). На інших ділянках річки Десна вміст розчиненого кисню нормалізувався  та досягає 4,7-7,85 мгО2/дм³.

У селах Максим та Остер ситуація зі вмістом кисню у воді теж стабілізувалася, з показниками 7,80-7,84 мгО2/дм³. Попри це, у деяких населених пунктах фахівці фіксують підвищення вмісту заліза та марганцю, однак ці перевищення вважаються типовими для цієї пори року.

Зауважують, що підвищений вміст заліза, марганцю та азоту амонійного у воді є реакцією екосистеми на загальний екологічний стан річки. Причиною цього може бути також підвищений вміст гумусових сполук через високі температури повітря та зниження рівня кисню у воді.

Ситуація в річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях поступово покращується, хоча вміст кисню залишається нижчим за норму. Протягом останньої доби в Чернігові було зібрано та утилізовано 25 кг загиблої риби, в Сумській області випадків замору риби не зафіксували.

Відстеження ситуації триває, а профільні служби працюють над запобіганням можливим ризикам для якості водопостачання столиці.

Своєю чергою, 9 вересня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що в річці Десна, яка омиває Чернігів, потемніла вода. У водоймі також фіксують масовий замор риби.

Нагадаємо, у Державній екологічній інспекції раніше поінформували, що перевищень хімічних або високотоксичних компонентів у Сеймі та Десні немає, натомість виявлене забруднення органічного характеру.

А 29 серпня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому ухвалили низку рішень для розв'язання проблеми. Зокрема, мова йшла про заходи з аерації (збагачення повітрям), абсорбції, перекидання додаткових обсягів води, а також збирання мертвої риби та недопущення подальшого її мору.

Свіжі дописи

  • Новини

У Міноборони затвердили антикорупційну програму на 2025-2026 роки: що відомо

Міністерство оборони України відповідно до комплексної Антикорупційної програми на 2025-2026 роки розпочало реалізацію стратегічних напрямів… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

ГУР: рф готується перекинути частину військової техніки із Сирії в Лівію

росіяни мають намір перемістити на вантажних кораблях, які прибудуть до сирійського міста Тартус, частину російської… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Смачні та корисні снеки YUMMOJI від «Добродія Фудз» – український продукт світового рівня

Снеки YUMMOJI – це корисний і смачний продукт. Вони доступні з різними смаками. Є солодкі… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Україна готується створювати “Трембіту” та інші боєприпаси великої дальності глибокого ураження, – The Telegraph

Наразі в Україні ведеться виробництво покращеної версії ракетами "Трембіта", яка зможе долетіти до москви. Про… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

Відвідування нового керівництва Сирії від імені ЄС: глави МЗС Німеччини та Франції прибули в Дамаск

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок та глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро прибули в Дамаск 3… Читати більше

Friday January 3rd, 2025
  • Новини

В Австрії запустили систему повернення бляшанок і пластикових пляшок: як це працює

У Австрії почала діяти система повернення пластикових пляшок та алюмінієвих бляшанок. Відтепер користувачі платитимуть додаткову… Читати більше

Friday January 3rd, 2025