fbpx
Сьогодні
14:26 09 Вер 2024

Фіксують замор риби: вода в річці Десна на Чернігівщині потемніла

Ілюстративне фото: desna-buvr.gov.ua

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що в річці Десна, яка омиває Чернігів, потемніла вода. У водоймі також фіксують масовий замор риби.

Про це Ломако написав у Фейсбук, передає Рубрика.

За його словами, померлу рибу будуть збирати та відвозити на утилізацію в заздалегідь визначене місце. На місці працюють міські служби, екологи та ДСНС.

Він також нагадав, що в Чернігові заборонили відвідування пляжу. Ломако наголошує, що муніципальна варта контролює ситуацію на місці.

"Посилено контроль за продажем всіх видів риби в місті. Також працює станція аерації "Чернігівводоканал" в районі переправи. Важливо ще раз зазначити, що Чернігів не споживає воду з річок, місто використовує воду зі свердловин. Тому загрози життю та здоров'ю чернігівців немає", — заявив посадовець.

Довідка

Річка Сейм протікає в Курській області рф, де зараз відбуваються бойові дії. Потім вона впадає в Десну у Чернігівській області. У свою чергу Десна впадає в Дніпро біля Києва.

Як повідомлялося, днями Регіональний офіс водних ресурсів у Сумській області заявив про погіршення якісного стану води в річці Сейм, яка є лівою притокою Десни. Ішлося, зокрема, про забруднення води за течією Сейму, а також про замор риби в ньому.

У Державній екологічній інспекції пізніше поінформували, що перевищень хімічних або високотоксичних компонентів у Сеймі та Десні немає, натомість виявлене забруднення органічного характеру.

А 29 серпня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому ухвалено низку рішень для розв'язання проблеми. Зокрема, йшлося про заходи з аерації (збагачення повітрям), абсорбції, перекидання додаткових обсягів води, а також збирання мертвої риби та недопущення подальшого її мору.

З метою локалізації органічного забруднення із Сейму фахівці розпочали на Десні роботи з абсорбції забруднювальних речовин. Зокрема, вранці 30 серпня почали вносити абсорбент у воду та здійснювати штучну аерацію.

1 вересня стало відомо, що забруднені води Десни вже дісталися Кладьківки Чернігівської області. На півночі України продовжується збір та захоронення загиблої риби з річок Сейм та Десна.

У чотирьох громадах Конотопського району Сумської області та в Батуринській громаді Чернігівської області заборонили купання, вилов риби та використання води для господарських потреб.

У річці Десна в межах Київської області порушень не виявили, але все одно запровадили такі самі обмеження, що й на Сумщині та Чернігівщині.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: