Хабар у півмільйона: СБУ опублікувало нові докази у справі заступника міністра енергетики
Служба безпеки України опублікувала перехоплені розмови фігурантів масштабної корупційної схеми, у організації якої підозрюється заступник міністра енергетики України.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на СБУ.
За матеріалами справи, в обмін на хабар у 500 тис. доларів США чиновник, користуючись своїми повноваженнями, пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничо-видобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини.
Мова йде про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній, яка розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту – Покровському.
Нагадаємо, що раніше співробітники СБУ та НАБУ, за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Київської обласної прокуратури, а також за сприяння Міністра енергетики України, викрили відповідну корупційну схему і затримали чотирьох фігурантів провадження.
Наразі всім їм обрано запобіжні заходи.
Досудове розслідування триває.
У чому підозрюють Хейла?
За даними слідства, колишній службовець пропонував керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну передати у користування гірничовидобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини. За це хотів 500 тисяч доларів хабаря.
Фактично йшлося про евакуювання унікального обладнання із зони бойових дій. Щоб отримати дозвіл на евакуацію, навесні цього року представники галузі звернулися до тодішнього заступника міністра енергетики. Однак експосадовець, у чиї обов'язки входило збереження гірничої техніки, почав вимагати гроші за її вивезення, зазначають правоохоронці.
Слідчі зазначають, що у Хейла було троє спільників: приватний енерготрейдер, очільник енергетичної компанії з Миколаївської області, керівник видобувного підприємства з Донеччини.
Наразі всім чотирьом затриманим повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Зазначимо, що Міненерго після повідомлення про викриття Хейла на хабарництві внесло подання до Кабміну про його звільнення Хейла, й уряд ще сьогодні, 12 серпня, задовольнив подання.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 12 серпня відправив під варту до 8 жовтня із правом внесення застави колишнього заступника міністра енергетики Олександра Хейла, якого затримали на хабарі у пів мільйона доларів.