Посол Ізраїлю в Україні: рішення щодо установок Patriot для України поки не ухвалено
Рішення щодо передачі ізраїльських систем протиповітряної оборони Patriot для України поки не ухвалене. Це зумовлено загрозами, з якими нині стикається Ізраїль.
Про це розповів посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський в інтерв'ю РБК-Україна.
"Наскільки я знаю, остаточного рішення ще немає, але якщо ви подивитеся на нинішню ситуацію в Ізраїлі, то нам потрібні всі засоби ППО, які існують в Ізраїлі, включаючи систему Patriot", – зазначив дипломат.
Ізраїль має багаторівневу систему ППО, проте відомий "Залізний купол" не здатний впоратися з ракетами далекого радіуса дії та балістичними ракетами.
Він призначений для перехоплення ракет ближнього радіуса дії, якими обстрілюють Ізраїль бойовики ХАМАС.
"У нас є й інші системи, переважно ізраїльські розробки або ізраїльсько-американські розробки. І Patriot не найдосконаліша система. Мова йде про установки Patriot, які Ізраїль отримав ще на початку 90-х років перед першою війною в Перській затоці. Ви пам'ятаєте, тоді Ірак обстрілював Ізраїль ракетами "Скад" російського виробництва. І тоді Patriot'и нас врятували", – зазначив Бродський.
Посол також підкреслив, що були розмови про списання застарілих установок Patriot з метою передачі їх Україні, але остаточне рішення ще не ухвалено.
"Наскільки я знаю, остаточного рішення ще немає", зауважив дипломат.
У посла запитали, чи пов'язане отримання Україною ізраїльських Patriot безпосередньо із ситуацією на Близькому Сході.
"Якщо ви подивитеся на нинішню ситуацію в Ізраїлі, то нам потрібні всі засоби ППО, які існують в Ізраїлі, включаючи систему Patriot", – сказав він.
Україна потребує систем Patriot
Як зазначав у липні президент України Володимир Зеленський, Україні потрібно принаймні 25 систем протиповітряної оборони Patriot, щоб повністю захистити небо.
До цього, у червні у ЗМІ з'явилася інформація про ймовірні перемовини щодо постачання Києву до восьми систем протиповітряної оборони Patriot ведуть перемовини Сполучені Штати Америки, Ізраїль та Україна.
Імовірно, мова йшла про вісім батарей Patriot віком понад 30 років, про виведення яких з експлуатації Ізраїль оголосив у квітні. Повітряні сили Ізраїлю протягом наступних кількох місяців планують вивести з експлуатації кілька зенітних батарей комплексу MIM-104 Patriot.
Нагадаємо, що Вища рада національної оборони Румунії під час засідання на чолі з президентом Клаусом Йоганнісом ухвалила передачу Україні системи протиповітряної оборони Patriot.
Також Україна отримає ще один зенітний ракетний комплекс Patriot, який передадуть Нідерланди спільно зі ще однією країною.