Реєстр збитків у застосунку "Дія" розширив свої можливості: у чому рішення
Відсьогодні, 25 липня, через застосунок "Дія" можна подати заяву на компенсацію за знищене та пошкоджене майно до міжнародного Реєстру збитків, заподіяних російською агресією проти України.
Про це повідомила у Телеграмі пресслужба Міністерства цифрової трансформації, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як зазначили у відомстві, раніше для подання заяви потрібно було:
- зареєструвати майно в Державному реєстрі речових прав (ДРРП),
- мати акт комісійного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
Яке рішення?
"Розширюємо можливості для подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у "Дії". Відтепер сервіс у "Дії" доступний для всіх українців, чиє житло було пошкоджене чи знищене", наголосили у міністерстві.
Як це працює?
Відтепер кожен українець, чия домівка зазнала руйнувань після 24 лютого 2022 року, може подати заяву в міжнародний Реєстр збитків на порталі "Дія".
Зокрема, подавати заяву на компенсацію можуть і українці:
- чиє право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав,
- у кого немає акта про пошкоджене майно від місцевої влади й вони не подавали заяву на програму "єВідновлення";
- чия оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.
Сервіс у "Дії" та вимоги до розроблення міжнародного Реєстру створено у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством юстиції за підтримки проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS".
Що відомо про міжнародний Реєстр збитків
Як повідомляла Рубрика, 17 травня на саміті Ради Європи у Рейк'явіку понад 40 країн і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією рф.
Він створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.
У березні цього року у Києві відкрили Офіс міжнародного реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України.
Станом на середину липня до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією росії проти України, подано понад 4,5 тисячі заяв.