fbpx
Сьогодні
11:49 17 Тра 2023

Угоду про реєстр збитків від агресії росії вже схвалили 43 держави

English version here

В Ісландії на саміті Ради Європи підписали угоду про реєстр збитків від агресії російської агресії, що прокладає шлях до компенсацій.

Про це повідомляє з Рейк'явіка кореспондент ЄП, що ознайомився зі змістом документа.

Угода, що буде підписана як договір Ради Європи, передбачає залучення також держав з-поза меж організації. Водночас окремі члени РЄ можуть також утриматися від підписання.

Станом на зараз створення реєстру збитків, що буде розташований у Гаазі, підтримали або пообіцяли підтримку після завершення внутрішніх процедур 43 держави, у тому числі усі держави G7 (включаючи США, Канаду та Японію, що не є членами Ради Європи).

У складі Ради Європи налічується 46 членів. Серед них – 7 держав-членів РЄ вирішили не долучатися до даної "антиросійської" домовленості.

Договір передбачає створення бази даних для фіксації доказів втрат або збитків, завданих державі Україна, фізичним та юридичним особам через протиправні дії РФ, починаючи 24 лютого 2022 року.

Також у цю базу даних будуть вносити фінансові претензії постраждалих до рф. Передбачають, що узгоджені та підтверджені претензії будуть реалізовані згодом, коли міжнародна спільнота узгодить механізм компенсації та джерела його наповнення.

У офіційно підписаних в Рейк'явіку документах є посилання на цей майбутній механізм з позначенням того, що його ще мають узгодити.

Нагадаємо, на саміті в Рейк'явіку Урсула Фон дер Ляєн закликала світ підтримати "мирну формулу" Зеленського.

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський у зверненні на саміті Ради Європи в Рейк'явіку наголосив на необхідності зміцнення української протиповітряної оборони, зокрема за рахунок західних винищувачів.

Довідка

Ісландія, яка головує в Комітеті міністрів Ради Європи, організовує саміт глав держав та урядів, який збере 46 держав-членів 16-17 травня в Рейк'явіку. Це 4-й саміт Ради Європи з моменту її створення у 1949 році.

Саміт буде присвячений основним цінностям Ради Європи та підтримці України через конкретні заходи, спрямовані на досягнення справедливості для жертв російської агресії.

Рубрика:
Політика Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: