В Україні створили проєкт про передумови та наслідки депортації кримських татар

27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН підтримала територіальну цілісність України, визнавши Крим і Севастополь її невід'ємними частинами. За відповідну резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН зі 194. До цього дня Ukrainer та громадська організація PR Army випустили проєкт "Позбутись непокірних. Як росіяни витісняли кримських татар".
Цей проєкт у відеоформаті візуалізує історію передумов і наслідків окупації Криму та депортації кримських татар.
Основна увага зосереджена на етнокультурному аспекті: як знищували ідентичність кримськотатарського народу, трансформували Крим, руйнували його культуру та безжально експлуатували його ресурси.
У матеріалі використано унікальні архівні кадри Криму і кримських татар, зібрані з різних архівів, які відкривають маловідомий для багатьох образ справжнього Криму до депортації.
Візуальну частину доповнюють голоси очевидців – цитати тих, хто пережив депортацію, які звучать у ключових моментах проєкту. Завершальним акцентом стали вірші, що надають матеріалу особливого емоційного забарвлення.
Зокрема, вперше кримськотатарською мовою був перекладений відомий вірш Лілі Буджурової "Коли ми повернемося". Це наповнило проєкт глибоким особистісним змістом, роблячи його не лише художньо виразним, а й чуттєвим нагадуванням про трагедію, що торкнулася тисяч людських доль.
Переглянути відео англійською можна тут.
Як писала "Рубрика", Крим не забутий. Українська ініціатива Strichka запустила глобальну акцію на честь 11-річчя окупації. Як українці по всьому світу можуть долучитися до боротьби за деокупацію та відновлення територіальної цілісності України — розповідає "Рубрика".

ГУР: росіяни з окупованого Криму вкрали щонайменше 164 артефакти

Питання Криму та чотирьох частково окупованих рф українських регіонів є найбільшою проблемою перемовин, – Віткофф

Туреччина в річницю псевдореферендуму в Криму підтримала територіальну цілісність України
