Застосунок "Резерв+" планують зробити повноцінним цифровим аналогом ТЦК: навіщо це рішення
Мобільний застосунок "Резерв+" хочуть зробити повноцінним цифровим аналогом Територіальних центрів комплектування та соціальної допомоги: для цього туди мають додати деякий функціонал.
Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву заступниці міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Черногоренко в ефірі телемарафону.
У чому проблема?
Застосунок "Резерв+" запрацював з 18 травня — у день набуття чинності оновленого закону про мобілізацію, згідно з яким, всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.
"Резерв+" надає можливість оперативного оновити дані та доступ до інформації у реєстрі "Оберіг". Після оновлення даних у застосунку можна побачити інформацію з реєстру щодо себе.
Загалом протягом 2 місяців — з 18 травня по 16 липня 2024 року — 4 690 496 військовозобовʼязаних оновили свої дані. І найчастіше українці користувалися саме Резервом+, що становить 3 028 066 людей.
Яке рішення?
Тому мобільний застосунок "Резерв+" має стати повноцінним цифровим аналогом Територіальних центрів комплектування та соціальної допомоги.
Заступниця міністра оборони переконана, що послуги, які надаються та які забирають час і ресурси громадян, мають бути онлайн.
"Міноборони вже налагодило взаємодію з 8 державними реєстрами, і ми вважаємо, що всі послуги, які надаються в ТЦК та СП, можна робити без додаткових візитів", – додала Черногоренко.
Як це працює?
Однак для цього туди мають додати деякий функціонал. Наразі, над цим триває робота.
Черногоренко додала, що протягом кількох місяців можна буде побачити нові послуги у Резерв+.
"Ми плануємо розвивати наш застосунок, ми продовжуємо роботу над побудовою проактивних державних послуг онлайн.
Ми додамо зворотний зв'язок для людей для того, щоб люди пріоритезували, який подальший функціонал нам потрібно запускати, проводимо опитування, що саме потрібно для громадян. Ми працюємо над тим, щоб Резерв+ став повним цифровим аналогом ТЦК", – зазначила чиновниця.
За її словами, в Міноборони, наприклад, планують зробити надання відстрочки онлайн, зокрема, для:
- багатодітних батьків,
- студентів денної форми навчання.
"У нас вже є обміни з цими реєстрами, і ми б хотіли швидко реалізувати цей функціонал", – резюмувала Черногоренко.
Нагадаємо, що у застосунку "Дія" завершено тестування та запущено нову послугу бронювання військовозобов'язаних. Тепер українці можуть оформити бронювання всього за годину, не виходячи з дому.
Окрім того, дізнатися про штраф за невчасно оновлені військово-облікові дані можна буде у застосунку "Дія".