У ботсаду Харкова стартував сезон відвідування: квітнуть магнолії, тюльпани, рододендрони, форзиція

Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ
У ботанічному саду Харківського національного університету ім. Каразіна 12 квітня відкрився сезон відвідування.
Про це повідомив заступник директора ботсаду Олександр Альохін, пише Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
"Сьогодні перший день, коли харків'яни прийшли до саду і можуть побачити рослини у відкритому ґрунті, зайти в деякі оранжереї. Зараз квітують магнолії, яких у нас вже понад 60 таксонів (різновидів, форм), рододендрони, форзиція. Вже почалися тюльпани. Далі будуть сакури, які висадили минулого року", – розповів Альохін.

Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ
За його словами, колекція вдало перезимувала і в приміщеннях, і в ґрунті. Незначного впливу завдало недавнє похолодання.
"Перші квітки магнолій змерзли. Але нові бутони розпускаються, з ними все гаразд", – зазначив заступник директора.

Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ
В оранжереях, як і раніше, можна побачити найстаріші екземпляри.
"Ці рослини, так би мовити, перевірені часом. Є ті, що пережили Другу світову, розруху в 1990-их: це й фінікова пальма, якій майже сто років, кактуси ще 1936 року і ще різні рослини, яким зараз по 50-60 років. На території є дуби, яким майже два століття", – продовжив Альохін.

Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ
Цього сезону в саду вперше запровадили квиткову систему: вхід для дорослих коштує 50 грн, для дітей – 30. Однак екскурсійний формат також буде, запевнив представник ботанічного саду:
"Так, комусь хочеться просто прогулятися територією, зробити красиві фото, а хтось хоче дізнатися щось нове. Тому попереднє замовлення екскурсій залишається, і я раджу саме таке відвідування, бо наші екскурсоводи – чудові оповідачі, розкажуть багато цікавинок".

Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ
Ботанічному саду – 221 рік. Він був закладений за пів року до офіційного відкриття університету.
Сад загальнодержавного значення розташований на двох локаціях (у центрі Харкова, на вул. Клочківській, 52, і в балці Саржиного яру на вул. Отакара Яроша, 24), загальна площа – 41,9 га. У колекції – понад 8500 видів і сортів декоративних рослин у відкритому ґрунті та оранжереях. Зокрема 95 видів, занесених до Червоної книги України, та 15 видів, занесених до Європейського Червоного списку.

Фото: В`ячеслав Мадієвський. Укрінформ