У найсухішій в світі чілійській пустелі Атакама раптово розквітли квіти
У Південній Америці після незвично інтенсивних опадів у чилійській найсухішої пустелі на планеті Атакама великі ділянки вкрилися фіолетовими та білими квітами.
Про це пише Рhys.org.
Як розповідають у виданні, зазвичай таке цвітіння відбувається кожні кілька років навесні на півдні, коли умови дозволяють, та охоплює тисячі квадратних кілометрів.
Однак, наголошують фахівці, цієї зими квіти з'явилися знову, чого не було з 2015 року.
Сесар Пісарро, голова відділу збереження біорізноманіття Національної лісової корпорації, повідомив, що у квітні випало 11−12 міліметрів опадів.
"Плюс низька хмарність, яка була дуже інтенсивною в цьому районі і через яку часто була роса, що сприяло активізації рослин", — пояснив він.
У той час як весняне цвітіння пустелі охоплює понад 15 000 квадратних кілометрів, зимове цвітіння вкрило всього кілька сотень квадратних кілометрів.
У пік цвітіння розквітають понад 200 видів рослин. Недавні погодні умови особливо сприяли "пата де гуанако", фіолетовій квітці, яка майже не потребує води і віддає перевагу піщаним ділянкам.
Учені поки що не визначили, чи пов'язане це явище зі зміною клімату, чи з явищами Ель-Ніньо або Ла-Нінья. Водночас цвітіння 2015 року також викликало інтерес до кліматичних змін. Ці зимові опади та незвичне цвітіння підкреслюють значущість кліматичних досліджень і необхідність моніторингу змін у природі.
Нагадаємо, що Європейський центр з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service (C3S) повідомив, що цьогорічний червень став найспекотнішим за всю історію спостережень.