Українські полярники встановили прилади для досліджень під пильним наглядом пінгвінів

Фото: Фейсбук / Національний антарктичний науковий центр
На українській антарктичній станції "Академік Вернадський" навіть закопування наукових приладів не минає без уваги місцевої "інспекції" — допитливих пінгвінів.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі, пише Рубрика.
Як розповіли науковці, геофізики 29-ї Української антарктичної експедиції — Анна Соіна та Олександр Богомаз — перед зміною чергових закривали на зиму чутливе обладнання: магнітометричні зонди, які використовуються для дослідження наднизькочастотного (ННЧ) випромінювання, зокрема шуманівського резонансу. Ці природні електромагнітні хвилі дозволяють досліджувати глобальну грозову активність на планеті.
Зонди, через свою чутливість, ретельно захищають: кожен упаковано в дерев'яний короб, обгорнутий гумою та тканиною, а зверху — щедро засипають камінням, щоб захистити від суворих антарктичних умов, а також від цікавих птахів і людей.
"І хоч зонди та геокосмічна лабораторія розташовані в іншій частині острова, ніж головна будівля станції, але геофізики помітили, що прилади почали "ловити" паразитне випромінювання від "Вернадського!", пояснюють у НАНЦ.
Довелося відкопати один із приладів та перенести його, шукаючи місце з чистішими умовами для наукових вимірювань. Під час цього полярники отримали групу підтримки: пінгвінів, які уважно спостерігали за кожним рухом вчених.
На зиму прилад знову закопали.
"Для цього довелося носити багато каміння. А пінгвінята обурювались та зачаровано дивились, що ж ми робимо", з усмішкою поділилася Анна Соіна.
Хоч пінгвіни й не допомагали фізично, але явно виконували роль суворих, але захоплених наглядачів.
Нагадаємо, що українські полярники зі станції "Академік Вернадський" знову відкрили для світу загадковий світ Антарктики. Цього разу — через унікальний запис співу морського леопарда, одного з найпотужніших хижаків цього регіону.