fbpx
Сьогодні
14:08 15 Кві 2025

Нацгвардія створила два корпуси, які очолили "Редіс" та "Корнет"

Фото: Азов

Національна гвардія України створила два корпуси, які очолили командир 13-ї бригади оперативного призначення НГУ "Хартія" полковник Ігор Оболєнський (Корнет) та командир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" полковник Денис Прокопенко (Редіс).

Про це пише Рубрика, посилаючись на НГУ в Facebook.

За словами командувача Нацгвардії бригадного генерала Олександра Півненка, для кращого виконання завдань важливо, щоб командир корпусу був безпосереднім керівником для своїх підрозділів, знав командирів бригад, а вони – його.

В НГУ підкреслили, що корпусна система дозволить значно покращити комунікацію між військовими, підвищити гнучкість і стійкість військ та загалом зробити армію більш ефективною.

Зазначається, що реформа враховує досвід війни з рф, зокрема необхідність швидкого маневрування, стійкості до ударів противника, здатність утримувати великі території тощо.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що Національна Гвардія створює новий корпус з п'яти бригад, в основу якого ляжуть досвід та підходи бригади "Хартія".

Нагадаємо, що нещодавно 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ вже офіційно стала Третім армійським корпусом. Як зауважив командир бригади Білецький, "наші плани — змінити принципи цієї війни. А значить, змінити й сам хід війни на користь України".

Що таке Корпус

У військовій теорії армійський корпус — це постійне з'єднання, що складається з кількох бригад.

Головна функція корпусу – координація дій бригад у певній зоні під час наступу чи оборони. А також забезпечення своїх підрозділів ресурсами відповідно до поставлених задач та ситуації на полі бою.

До корпусу може входити від двох до п'яти бригад, а чисельність особового складу варіюється від 10 до 50 тисяч і більше бійців, залежно від країни, типу війська та задач.

Командування корпусу має у своєму розпорядженні досить багато ресурсів, щоб на власний розсуд перекидати їх на ті чи інші ділянки фронту для виконання поставлених задач.

Нагадаємо, 3 лютого президент України Володимир Зеленський заявив про затверджений план щодо переходу на нову організаційну структуру Збройних Сил України та створення корпусів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: