fbpx
Сьогодні
11:52 11 Лип 2024

Рішення для перемоги: Данія профінансує виробництво дивізіону українських САУ "Богдана"

English version here

Фото: З відкритих джерел

Данія зголосилася спонсорувати виробництво українських самохідних артилерійських установок 2С22 "Богдана", перші 18 вже надійдуть на потреби Сил оборони найближчими місяцями.

Про це повідомили в Міноборони країни, пише Рубрика.

У чому проблема?

Україні на тлі виснажливої повномасштабної війни не вистачає військової техніки у порівнянні з добре укомплектованими, хоч і не завжди новітнім озброєнням, російськими військами.

Зазначимо, що Україна у 2024 році має 6 млрд доларів на закупівлю озброєнь, зокрема у вітчизняних виробників. Цих коштів недостатньо, оскільки виробничі можливості України втричі більші за цей бюджет.

Яке рішення?

Уряд Данії виділив 200 мільйонів данських крон ($28,5 мільйона) на закупівлю української зброї та військової техніки для Збройних Сил України безпосередньо у наших виробників.

Подібне рішення є першим в історії, яке, як очікують, стане прецедентом для інших країн. Про це Україна настійно просила своїх партнерів протягом останніх місяців.

Як це працює?

Зазначають, що допомога у виробництві саме самохідних артилерійських установок 2С22 "Богдана" ґрунтується на рекомендаціях Міністерства оборони України та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Глава оборонного відомства Данії Троельс Лунд Поульсен підкреслив, що такі домовленості мають очевидні логістичні переваги та водночас сприяють розбудові оборонної промисловості в Україні.

"Я сподіваюся, що більше країн наслідуватимуть данську модель закупівель в Україні. Можливості українців виробляти обладнання є більшими, ніж фінансування, яке вони мають зараз", — заявив глава данського відомства.

Перші 18 вже надійдуть на потреби Сил оборони найближчими місяцями. 

Довідка про САУ "Богдана"

САУ "Богдана" – українська колісна 155-мм самохідна артилерійська установка. Розробка розпочата щонайменше з 2018 року. Стала першою українською САУ, що розроблена під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм.

САУ побудована на шасі КрАЗ зі спареною броньованою кабіною, розрахованою на екіпаж з п'яти осіб. Має автоматизовану систему наведення на контролерах виробництва Siemens і систему автоматичної подачі на 6 боєприпасів. Управління зарядкою, наводженням і стрільбою може проводитися як з кабіни, так і зовні.

САУ Богдана

Самохідна артилерійська установка "Богдана". Фото: Wikipedia Commons

Вже в ході повномасштабного вторгнення росії в Україну дослідний зразок був переданий українським військовим. Відомо, що гаубиця використовується на фронтах для відбиття російської агресії.

Саме САУ "Богдана" працювала по захопленому острову Зміїний і зіграла важливу роль в його звільненні від російського гарнізону.

З відкритих джерел відомо, що на озброєнні українських військ їх лише сім штук, і то разом із несерійними зразками.

Як раніше повідомлялось, навесні минулого року Міністерство оборони профінансувало виробництво вітчизняних артилерійських систем. Тому на фронті українська артилерія буде підтримувати західні танки.

Нагадаємо, Україна домовилися зі словацькою оборонною компанією Konštrukta Defense про розробку концептупльно нової гаубиці. Основою стане словацька САУ Zuzana.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: