Результати дослідження показали, що рівень довіри до державних електронних послуг зростає
За даними дослідження, проведеного у чотирьох містах Україні з різних регіонів (Житомир, Нікополь, Червоноград, Чернівці) 78% опитаних містян довіряють державним електронним сервісам та вважають їх прозорими. Опитування проведено дослідницькою агенцією InfoSapiens за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) в рамках проєкту "Міста Доброчесності".
Про це пише Рубрика.
Дослідження показало, що українці все більше довіряють цифровим сервісам та їх ефективності.
Участь в опитуванні взяли 800 респондентів, по 200 з чотирьох Міст Доброчесності:
- Житомира,
- Нікополя,
- Червонограда,
- Чернівців.
Саме ці міста цього року, за підтримки EUACI впровадили вебплатформу "Е-приймальня" – електронну приймальню громадян.
За результатами дослідження:
- 78% опитаних містян довіряють державним електронним сервісам,
- 70% опитаних відмітили, що користуються державними е-сервісами для вирішення нагальних питань,
- 41% віддає перевагу вирішенню адміністративних питань тільки електронно.
Більше третини респондентів (34%) стикаються з потребою звернутись до органів місцевої влади принаймні раз на рік, 3 із 5 опитаних обирають електронний або змішаний формат для вирішення свого запиту.
Підвищення рівня довіри до державних е-сервісів є важливим кроком у створенні доступної, безпечної та прозорої взаємодії громад із місцевою владою та державою.
"Ми вважаємо, що ІТ-інструменти – це smart-рішення, які сприяють кращій комунікації між міською владою та громадянами, а також допомагають закрити корупційні прогалини. Електронні приймальні серед них. Ми обмежуємо людський фактор, який несе корупційні ризики. Більше прозорості, менше корупції" – Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.
Вебплатформа була розроблена за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), провідної антикорупційної програми, що фінансується ЄС, співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії.
Довідка
Дослідження проведене InfoSapiens з 5 по 9 квітня методом телефонного опитування. Обсяг вибірки становить 800 респондентів старше 18 років — по 200 в кожному місті (Червоноград, Чернівці, Житомир та Нікополь — міста, де відкрилась або планується відкриття Е-приймальні).
Нагадаємо, частка людей, які користуються інтернетом щодня, за рік зросла на 8%, свідчать результати опитування КМІСу, проведеного за підтримки UNDP та Швеції.
Також повідомлялось, що у 2023 році українці понад 20 мільярдів разів використали електронний підпис та печатку. Це майже вдвічі більше, ніж було у 2022 році.