fbpx
Сьогодні
14:20 12 Тра 2024

Рішення для відбудови: за рік скористались програмою "єВідновлення" понад 57 тисяч українців

Ремонт будинку у Ягідному. Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

З травня 2023 року понад 57 тис українців отримали кошти на відновлення зруйнованого в результаті війни або на купівлю нового житла.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації, пише Рубрика.

У чому проблема?

Після кожного російського масованого обстрілу кількість зруйнованих та пошкоджених житлових об'єктів, а також об'єктів інфраструктури зростає

"Житловий сектор залишається одним із найбільш постраждалих внаслідок війни – загальні збитки оцінюються майже у 50 млрд доларів США", наголосила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова.

Яке рішення?

Державна програма "єВідновлення" надає допомогу українцям, майно яких було знищене чи пошкоджене унаслідок бойових дій. Мова йде про квартири, приватні будинки та інші житлові приміщення, зокрема й кімнати в гуртожитках.

Програма запрацювала у травні 2023 року з послуги отримання грошової допомоги на ремонт до 200 тисяч грн.

Як це працює?

Сьогодні також можна одержати кошти на відновлення житла до 500 тисяч грн або сертифікат на купівлю нового, якщо неможливо відбудуватися.

Завдяки єВідновленню:

  • 54,5 тис. громадян отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на загальну суму понад 5,8 млрд грн;
  • 2,8 тис. українців придбали нові домівки за житлові сертифікати, які отримали як компенсацію за знищене житло.

Найбільше заяв про отримання допомоги надійшло з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської областей.

Подати заяву на допомогу можна в застосунку "Дія".

Рішення про суму компенсації ухвалює спеціальна комісія при громаді протягом місяця. Отримані гроші українці можуть витратити лише на будівельні матеріали із затвердженого переліку або будівельні послуги компаній, які є учасниками програми.

Нагадаємо, "Рубрика" спробувала дізнатися, чи рахують на місцях вибиті вікна та чиїм коштом і зусиллями їх переважно відновлюють.

Загальної статистики не існує, проте з відповідей зрозуміло, що мешканцям у багатьох випадках варто не тільки оформлювати заявку на участь у програмі "єВідновлення", а й звертатися до місцевої влади, депутатів та благодійних організацій за одноразовою допомогою коштами чи матеріалами. Читайте про це докладніше у нашому матеріалі: "Вибиті вікна: що саме відбувається в регіонах, щоб допомогти мешканцям постраждалих будинків?"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: