fbpx
Сьогодні
14:47 11 Тра 2024

Більша за Землю у 15 разів та продовжує рости: NASA показало гігантську пляму на Сонці

Фото: NASA

Космічне агентство уряду Сполучених Штатів NASA за допомогою космічного корабля Solar Dynamics Observatory зробили знімки велетенської сонячної плями під назвою AR3664: на цей час ця ділянка в 15 разів більша за Землю та продовжує рости.

Про можливість побачити сонячну пляму повідомляє Space.com.

Як заначають науковці, сонячна пляма збільшилася до 200 тисяч кілометрів у ширину і не припиняє збільшуватися.

Згідно з даними spaceweather.com, на цей момент ділянка має такі ж розміри, як і сонячна пляма, пов'язана з подією Керрінгтона 1859 року, також відомою як Сонячний супершторм, – найпотужнішою геомагнітною бурею в історії спостереження.

AR3664 не тільки має значні розміри, а й вражає активністю. Сонячна пляма продовжує запускати:

  • потужні сонячні спалахи (вибухові процеси виділення енергії),
  • викиди корональної маси (сонячної плазми).

Наслідки діяльності AR3664 можуть посилити явище північного сяйва на Землі.

Відео, яке створили на основі світлин поверхні Сонця, дає можливість спостерігати за еволюцією сонячної плями у сповільненому режимі.

Завдяки значним розмірам цю ділянку поверхні Сонця можна також побачити на власні очі.

Увага!! Слід подбати про безпеку очей, щонайменше вберігши себе окулярами, спеціально призначеними для спостереження за сонячним затемненням.

У NASA заявили, що слідкують за цією областю поверхні Сонця. Дослідники очікують, що сонячна активність залишатиметься високою протягом 11 та 12 травня, і припускають, що AR3664 може виділити ще більшу кількість спалахів та викидів корональної маси.

Довідка

Сонячні плями – це темні ділянки на сонячній поверхні, що мають аномально сильне магнітне поле. Вони, як правило, не перевищують розміру Землі. Разом зі збільшенням плями зростає її магнітна сила і ризик додаткових сонячних спалахів, які можуть вплинути на радіозв'язок, електромережі, навігаційні сигнали та становити ризик для космічних кораблів і астронавтів.

Нагадаємо, що вперше за 20 років досягла найвищого рівня геомагнітна буря на Землі: у ніч на 11 травня K-індекс піднявся до максимальної позначки – 9.

Фото: NASA

Кілька викидів корональної маси — хвиль сонячної плазми, які Сонце викинуло на початку цього тижня — прямують до Землі. Це стало причиною полярного сяйва.

полярне сяйво, геомагнітна буря

Фото: З Телеграм-каналів

Багато людей у всьому світі вперше в житті побачили полярні сяйва. Українці також могли спостерігати  незвичне для наших широт явище – Північне сяйво. Спершу його побачили жителі Сходу та Півдня, а згодом воно з'явилося і над західними регіонами, не оминувши й центральну Україну.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: