fbpx
Сьогодні
11:32 07 Тра 2024

Міноборони: для військовослужбовців існує шість видів додаткової винагороди

Фото: Depositphotos

Існує шість видів додаткової винагороди для військовослужбовців, які боронять Україну від російських окупаційних військ.

Про це розповіла заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова в інтерв'ю Укрінформу.

Як розповіла представниця оборонного відомства, існує 6 видів додаткової винагороди.

Перший вид – виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць.

"Здійснюється військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях, або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення, зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території.

Така ж виплата зберігається для сімей полонених, зниклих безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій, пов'язаних із захистом Батьківщини", – розповіла Калмикова.

Другий вид – додаткова винагорода у розмірі 50 000 гривень.

Зі слів заступниці, вона виплачується тим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у складі:

  • органу військового управління,
  • штабу угруповання військ,
  • штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ.

"При цьому це можливо поза районами ведення бойових дій, якщо такий пункт здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових завдань підрозділу першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно. Перелік таких органів військового управління затверджується Головнокомандувачем ЗСУ або начальником Генерального штабу ЗСУ", підкреслила Калмикова.

Третій вид – винагороди у сумі 30 тисяч гривень.

Як зазначила представниця міністерства, на період дії воєнного стану виплачується військовослужбовцям, які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами. Зокрема це стосується:

  • військовослужбовців, які діють у складі угруповань військ Сил оборони держави,
  • резерву Головнокомандувача ЗСУ Сил оборони держави,
  • розгорнутих пунктів управління Генерального штабу ЗСУ, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ (сил); з протиповітряного прикриття та наземної оборони об'єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями; зі всебічного забезпечення діючих угруповань військ Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення бойових дій згідно з бойовими логістичними розпорядженнями.

Калмикова пояснила, що при цьому додаткова винагорода виплачується в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових завдань. Тобто, якщо військовослужбовець пробув десять днів "на нулі", то він отримає третину від 100 тисяч.

Четвертий вид – винагороду уряд ввів нещодавно – це додаткові 70 тисяч. З її слів, до "бойових", які військові отримували раніше.

П'ятий вид – від 15 тис. грн до 30 тис. грн. Вони нараховуються інструкторам у навчальних військових частинах.

Шостий вид2350 грн – курсантам військових вишів.

Нагадаємо, що важкопораненим військовослужбовцям, які перебувають у закладах охорони здоров'я на лікуванні існує додаткова винагорода – 100 тис. грн.

Що відомо про оновлення виплат військовим

Кабінет Міністрів у квітні оновив виплати військовослужбовцям. Складові грошового забезпечення залежать від посади, звання, умов служби, наукових ступенів і звань.

Загальна сума виплат тепер складатиметься з базової суми у 100 000 гривень та додаткової винагороди у 70 000 гривень, сумарно – 170 000 гривень.

Відповідно до Постанови Уряду, військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях, отримуватимуть додаткову грошову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень за кожні 30 днів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: