fbpx
Сьогодні
10:32 30 Кві 2024

Український експорт з трьох чорноморських портів сягнув довоєнного рівня

English version here

Фото: Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

1 300 суден скористалися тимчасовим морським маршрутом, створеним Україною та міжнародними партнерами після виходу російської федерації з Чорноморської зернової ініціативи влітку минулого року.

Про це розповів постпред України при ООН Сергій Кислиця, виступаючи на круглому столі, передає Укрінформ.

Як зауважив український представник, сільгосппродукція з України доправляється по альтернативному морському коридору до 40 країн.

"Це перевищує обсяг експорту за весь рік функціонування Чорноморської зернової ініціативи", – зауважив постпред.

Загалом з портів "Південний", "Одеса" та "Чорноморськ" експортували 25 млн тонн продукції українських аграріїв", додав він.

При цьому Кислиця підкреслив, що експорт з цих портів досягнув довоєнного рівня.

"Ми послідовно працюємо над збільшенням пропускної здатності всіх коридорів", – наголосив постпред України при ООН.

Він також нагадав, що близько 400 млн людей у світі залежать від українського експорту продовольства.

"Навіть у ці складні часи ми готові відстоювати свою роль гаранта глобальної продовольчої безпеки, – зазначив дипломат. – Гуманітарна програма "Зерно з України" слугує гідною ілюстрацією цього".

На сьогодні в рамках цієї ініціативи до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії та Судану було відправлено 8 суден з понад 200 тисяч тонн зерна.

Як зауважив Кислиця, минулого тижня в рамках ініціативи та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН до Судану відбула чергова партію українського збіжжя, розрахована для надання допомоги 2 млн осіб.

Постпред наголосив, що припинення російської окупації та ракетних атак на українські порти й інфраструктуру збільшить постачання продовольства на світовий ринок, що сприятиме посиленню глобальної продовольчої безпеки.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, у січні 2024 року Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – вітчизняні виробники експортували 12 млн тонн продукції. 

Також в січні вперше до експортних операцій залучене судно, застраховано від воєнних ризиків по страховці UNITY, створеній українським урядом спільно з партнерами.

Окрім того, Україна продовжує відігравати важливу роль у гарантуванні світової продовольчої безпеки. У 2023 році українські аграрії зібрали великий врожай зернових та олійних культур  – понад 70 млн тонн та експортували продукції на майже 22 млрд доларів. Це дуже важливий сигнал для світу, що Україна готова виробляти й доставляти їжу тим, хто її потребує.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні минулого року Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Окрім того, український Уряд створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків, який дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують з чи до нашої країни морем.

Нагадаємо, 3 березня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжить розвивати гуманітарну програму Grain from Ukraine.

Програма Grain from Ukraine передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою під егідою Організації Об'єднаних Націй.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: