fbpx
Сьогодні
16:23 30 Кві 2024

У Києві реставрують памʼятку архітектури "Літаюча тарілка": її автентичність буде збережена

Фото: Вікіпедія

У столиці на площі Либідській памʼятка архітектури "Літаюча тарілка" поряд з проєктом ТРЦ збереже свою автентичність та функцію. При цьому Державна інспекція архітектури та містобудування України видала відповідний дозвіл на реконструкцію нежитлових будівель в ТРЦ.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, пише Рубрика.

За даними Міністерства культури, об'єкт проєктування розташований у безпосередній близькості до пам'ятки архітектури та монументального мистецтва місцевого значення "Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації" (УкрІНТЕІ), відомого як споруда "Літаюча тарілка".

Вона побудована у стилі радянського архітектурного модернізму. У 2020 році цю будівлю включили до переліку об'єктів культурної спадщини Києва.

"Будівля "тарілки", на якій в даний час згідно з проєктом реставрації та виданого раніше дозволу, проводяться ремонтно-реставраційні роботи, буде повністю збережена без зміни головного фасаду, композиційної об'ємності трьох різно-великих форм, лінзоподібного об'єму з планувальною схемою та функціональним призначення кінолекційної зали, що є основним предметом охорони", – запевнили у Мінкульті.

Що відомо про будинок "Літаюча тарілка"

Будинок "Літаюча тарілка" — будівля, яка розташована за адресої Київ, вул. Антоновича, 180, побудована 1971 року за проєктом архітекторів Флоріана Юр'єва і Льва Новикова.

Представник архітектури другої хвилі радянського модернізму. У споруді знаходиться Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, Державна науково-технічна бібліотека України, а раніше функціонувало поліграфічнне підприємство.

Проєкт було розроблено в 1960-х роках. Автор планував створити в будівлі світломузичний театр, проте керівництво вирішило розмістити там Інститут науково-технічної інформації, заснований 1958 року, тривалий час не мавший приміщення, а також архів КДБ та Комуністичної партії України.

Конференц-зал, який знаходиться в тарілці, має унікальну акустику, дозволяє почути весь діапазон частот людського голосу й музичних інструментів. За задумом автора в залі мали відбуватися концерти. Натомість там облаштували кінолекційну залу бібліотеки.

За словами Юр'єва, опори конструкції спеціально були сховані, щоб всім здавалося, наче "тарілка" висить у повітрі.

За проєкт "тарілки" Юр'єва було нагороджено премією Держбуду СРСР "За новаторство в архітектурі" — 16000 рублів.

Нагадаємо, 30 квітня у Києві представники комунального хазяйства розпочали демонтаж композиції на честь Переяславської ради під аркою Свободи українського народу (раніше вона називалася – Арка дружби народів).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: