fbpx
Сьогодні
22:41 21 Кві 2024

Працевлаштування людей з інвалідністю: фільм "На рівних" доступний на MEGOGO 

Фільм "На рівних" про працевлаштування людей з інвалідністю доступний на MEGOGO.

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

З початку повномасштабного вторгення число людей з інвалідністю збільшилося з 2,7 до 3 мільйонів.

Люди з інвалідністю кожного дня стикаються з низкою бар'єрів в повсякденному житті. Вони охоплюють:

  • відсутність міської доступності,
  • обмежений доступ до освіти та ринку праці,
  • соціальні стереотипи,
  • недосконалість законодавчих регулювань та політик соціального забезпечення. 

Яке рішення?

Фільм "На рівних" висвітлює досвід 5 героїв та героїнь через призму їх таланту, захоплень, професіоналізму та жаги до життя. Вони розповідають про свій шлях до роботи мрії — від освіти в школі та університеті до найкращих і найгірших співбесід.

Герої та героїні стрічки діляться своїм досвідом, підкреслюючи, що треба шукати можливості, і часто навіть створювати їх самим. Постаті фільму працюють на найрізноманітніших роботах: в менеджменті, в освіті та культурі, та розповідають: треба йти до своїх мрій незважаючи ні на що.

Цей фільм є прикладом того, що культурний сектор та соціальний дуже перегукуються між собою, і що важливі соціальні теми можна висвітлювати яскраво та цікаво.

"Професіонали/-ки з інвалідністю часто знаходяться в тіні, тому ми вирішили зробити їх головними героями / героїнями фільму "На рівних". Прийшов час руйнувати бар'єри: створювати умови, будувати мости співпраці та зміцнювати суспільну єдність, щоб кожен / кожна робили вклад у наше спільне майбутнє", — говорить Софія, соціологиня.

Як це працює?

Творці фільму сподіваються, що "На рівних" кардинально змінить уявлення багатьох людей про осіб з інвалідністю.

Адже у фільмі представлені повсякденні історії Уляни, Юлії, Вікторії, Дениса та Романа, що дозволяють зазирнути у життя цих людей і зрозуміти, які досягнення вони мають, що полюбляють робити у вільний час та які перешкоди трапляються на їх шляху.

"Я вірю в те, що цей фільм змінить думку багатьох людей. Він покликаний зруйнувати стіну стереотипів, що довго будувались у головах українців та українок. Час говорити про важливі речі, порушувати непрості питання та знаходити шляхи їх вирішення", — говорить Злата, кінопродюсерка.

Фільм також транслює низку меседжів до роботодавців/-чинь, які через стереотипи та міфи про людей з інвалідністю можуть уникати співпраці з ними. Можна виокремити перелік переваг, які як роботодавці/-чині так і кандидати/-ки з інвалідністю отримають від професійної взаємодії.

Про це зазначає одна з героїнь фільму Віктрія: 

"Не бійтеся брати людину з інвалідністю на роботу, тому, що вона така сама людина як і ви. Люди з інвалідністю також отримують освіту, у них також є родини, яким потрібно допомогати; вони також мріють подорожувати, а для цього нам також потрібна заробітна плата. І якщо ви боїтеся взяти на постійну зайнятість людину з інвалідністю, візьміть її хочаб на стажування та дайте їй шанс проявити себе. Можливо це стане найкращий робітник на вашому підприємстві."

Нагадаємо, в Україні презентували мотивуючі соціальні відеоролики та онлайн-платформу для людей з інвалідністю.

Також повідомлялось, що в Україні розпочав свою роботу проєкт про права людей з інвалідністю.

Окрім того, українці з інвалідністю можуть скористатися безкоштовними консультаціями з облаштування житла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: