fbpx
Сьогодні
12:25 21 Кві 2024

Нідерланди чотирьом громадам Херсонщини допоможуть поліпшити водопостачання: у чому рішення

English version here

Фото: Херсонський водоканал

У чотирьох громадах Херсонської області за підтримки Нідерландів планують реалізувати проєкт з поліпшення водопостачання.

Про це повідомляє Херсонська ОДА, передає Рубрика.

У чому проблема?

Після підриву Каховської ГЕС виникла проблема із забезпеченням питною водою жителів населених пунктів, які "живилися" від Каховського водосховища.

На Херсонщині найважча ситуація склалася в Бериславській, Новорайській, Милівській, Новоолександрівський і Нововоронцовській громадах.

Яке рішення?

Завдяки підтримці Нідерландів у Херсонській області реалізовуватимуть проєкт з поліпшення водопостачання. 

Його втілюватимуть у Високопільський, Нововоронцовській, Херсонській та Чорнобаївській громадах опираючись на досвід агентства міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів VNG International.

Як це працює?

"У межах проєкту буде розроблено бачення інтегрованого управління водними ресурсами Херсонської області, яке враховуватиме збитки, завдані в результаті повномасштабного вторгнення, а також сталі рішення та досвід Нідерландів", зазначив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.

відбудова водопостачання Херсонщина

Фото: Фейсбук / Херcонська ОДА (ОВА)

Повідомляють, що у рамках проєкту планують реалізувати пріоритетні інфраструктурні рішення у сфері водопостачання, включаючи:

  • відновлення матеріалів та обладнання водоканалів,
  • заходи з поліпшення якості питної води,
  • облаштування сталих джерел живлення водопостачання.
"Територіальні громади та водоканали отримають знання та розуміння щодо наявних водних систем, їх сталої експлуатації, управління та обслуговування водопостачанням та водовідведенням в рамках належного управління водними ресурсами", – додають у Херсонській ОВА.
відбудова водопостачання Херсонщина

Фото: Фейсбук / Херcонська ОДА (ОВА)

Проєкт реалізовуватимуть протягом квітня 2024 року – липня 2025 року. Його вартість становить близько 3 млн євро.

Нагадаємо, що перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій здійснив навчальний візит до Королівства Нідерландів у межах проєкту "Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні".

На зустрічі з представниками Агентства підприємництва Нідерландів (RVO) Херсонська ОВА презентувала проєкти відновлення громад.

Партнери зацікавилися участю у відновленні регіону і визначили для себе пріоритетні напрямки:

  • водопостачання,
  • агропромисловий комплекс,
  • медицина.

Особлива увага – відбудові альтернативної енергетики та переробці твердих побутових відходів.

Зокрема, Нідерландська водопостачальна компанія Wereled Waternet, яка займається покращенням якості питної води у всьому світі, запропонувала допомогу в проведенні досліджень вод Херсонщини.

Своєю чергою міністерство закордонних справ Нідерландів підтвердило, що надасть фінансову підтримку для відбудови області.

Нагадаємо, що проблема забрудненої води для громадян України через російську агресію залишатиметься актуальною впродовж тривалого часу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: