fbpx
Сьогодні
22:59 14 Кві 2024

В Австралії зазнімкували рідкісну тварину, яку вдається зустріти кілька разів на десятиліття

Фото: KJ RANGERS

У найспекотнішому регіоні Австралії – Великій Піщаній пустелі рейнджери сфотографували рідкісного північного сумчастого крота.

Про це повідомляє BBC та ABS News, передає Рубрика.

Знахідку виявила група місцевих рейнджерів, що займаються моніторингом територій.

За їхніми словами, сумчастого крота знайти непросто. Процес пошуку передбачає виявлення їхніх крихітних слідів, які складно помітити на піску.

Спершу тварину сплутали з дитинчам морської свинки, поділився експерт з дикої природи Гарет Кетт. Він стверджує, що, незважаючи на поширене упередження про бідну фауну в пустелях, ця місцевість повна унікальних істот.

Фото: KJ RANGERS

Сумчасті кроти зазвичай потрапляють у поле спостереження людини лише кілька разів на десятиліття. Через віддаленість регіону проживання тварин та їх схильність ховатись під землею місцева влада не знає про справжні розміри популяції.

Північний сумчастий кріт, або какарратул, завбільшки з долоню, має шовковисту золотаву шерсть і малорозвинені очі.

За даними енциклопедії Britannica, ці тварини мають цікавий цикл життя: в один період вони інтенсивно активні, а в наступний – раптово засинають.

Кроти цього виду полюють прямо під поверхнею ґрунту – там вони шукають личинок і дощових черв'яків. На відміну від звичайних кротів, какарратул не лишає після себе тунелів.

Нагадаємо, що у Тернопільській області на території природного заповідника "Медобори" зафіксували тварину рідкісного виду – в Україні його вважають практично зниклим. Цей хижак занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES, і вважається видом, що потребує особливого захисту згідно з Бернською конвенцією.

Також на півночі Вишгородського району Київщини з'явиться перший в Україні заказник для охорони вовків. Над його створенням працює Київський еколого-культурний центр. Під охорону буде взято "Чортове болото" біля річки Жидок площею близько 200 га.

Окрім того, повідомлялось, що фотопастки для порушників перетину кордону поблизу з Румунією зафіксували ведмедя, який неспішно "патрулював" українсько-румунську ділянку кордону.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: