У ДТЕК розповіли, за яких умов введуть графіки відключення світла по всій Україні
Введення погодинних графіків відключення світла в Україні енергетики не виключають: для цього є чотири умови, за яких можуть ввести обмеження по всій країні.
Про це розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону.
Чиновник зазначив, що громадяни країни можуть чекати відключення світла, якщо:
- По-перше, не буде відновлена теплова генерація.
- Друга складова – це підвищення споживання електроенергії через спеку. Зазвичай це відбувається у липні й серпні.
- Третій момент – це не буде вистачати обсягу електроенергії, яку ми отримуємо з Європи.
- По-четверте, не буде можливості передати у певні регіони необхідний обсяг електроенергії.
"Тоді єдиний спосіб збалансувати систему – це знизити споживання. Зменшити споживання можна єдиним способом – це погодинними графіками відключення", – пояснив Сахарук.
При цьому представник компанії наголосив, що лише при здійсненні всіх вищеназваних умов є ймовірність введення погодинних графіків відключення світла по всій Україні.
Яка ситуація з постачанням електроенергії в Україні
Варто зазначити, що опалювальний сезон в Україні завершився, його вдалося пройти без відключень світла.
Проте у березні російська армія відновила удари по енергетиці. Після масованих атак були перебої зі світлом у декількох областях:
- найважча ситуація була у Харкові та області. Там досі частково діють відключення світла. Як відомо, у регіоні була серйозно пошкоджена Зміївська ТЕС.
- Крім того, під час атаки 22 березня були пошкоджені всі блоки Бурштинської та Ладижинської ТЕЦ.
- Під час останньої масованої атаки була знищена Трипільська ТЕС у Київській області. "Центренерго" втратило 100% генерації.
Також 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику за останній час РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії "Укргідроенерго" повідомили про серйозні пошкодження.
Згодом 29 березня цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.
"Цієї ночі свідомими цілями ворога стали Канівська та Дністровська ГЕС. Країна-терорист хоче повторення екологічної катастрофи на Херсонщині. Але тепер під загрозою не лише Україна, а й Молдова. Вода не зупиниться перед прикордонними стовпами, як не зупиниться і російська війна, якщо разом і вчасно не зупинити її в Україні", – написав Володимир Зеленський у Телеграмі.
Своєю чергою прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що внаслідок російських ударів по українській енергетиці протягом останніх тижнів в Україні знищено 80% теплоелектроцентралей.