Підсилить захисників: ЗСУ передадуть на фронт партію турелей "Шабля"
Міністерство цифрової трансформації передасть на фронт роботизовані платформи "Шабля", які технічно підсилять українських військових
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
"Продовжуємо розвивати інновації й технологічно підсилювати військових. Зараз у фокусі – роботизовані платформи й РЕБ. Генштаб розподілить та передасть "Шаблі" на найгарячіші ділянки фронту. У партії – три модифікації, вони можуть вести вогонь на відстань від 1,2 км до 2,2 км", – зазначив очільник відомства.
Федоров додав, що військові активно користуються "Шаблею".
Роботизована турель вже воює у складі батальйону Вовки Да Вінчі, 3 та 5 ОШБр, 110 ОМБр, 123 і 125 ОБрТрО, 81 окремої аеромобільної бригади.
Зі слів Федорова, окупанти називають модуль "Шабля" – "косою смерті".
"Оборонні інновації – наше майбутнє, нам потрібно і далі розвиватись по цьому треку, інвестувати в них усі ресурси. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога", – наголосив міністр.
Рішення для перемоги: українські інженери розробили дрон-бомбер, який може летіти на відстань до 20 км
Рішення для перемоги: Українські інженери розробили інноваційний дрон Shoolika mk6 для нічних операцій
Рішення для перемоги: в Україні створили робота для виконання бойових завдань
Що собою представляє турель "Шабля"
Однією з перших українських роботизованих розробок, яка використовувалася у війні з рф, називають автоматичну турель "Шабля".
"Шабля" – це унікальна розробка від команди українських інженерів, учасників кластеру Brave1, яка являє собою автоматизований дистанційно-керований вогневий комплекс, призначений для стаціонарної установки на нерухомі об'єкти або спецтранспорт.
Як повідомили в Міноборони, бойовий модуль застосовують для ведення розвідки з метою виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили противника, боротьби з легкоброньованою технікою і вогневими позиціями ворога.
Додамо, що у серпні 2023-го цей перший дистанційно-керований бойовий модуль "Шабля" Міністерство оборони допустило до експлуатації. А показували відео роботи цієї роботизованої турелі військові ЗСУ ще минулої весни.
Україна на державному рівні вперше законтрактувала дистанційно-керовані бойові модулі "Шабля" вітчизняного виробництва. Сили оборони вже використовують ці роботизовані турелі на фронті.
Нагадаємо, що починаючи з квітня 2023 року учасники-винахідники кластера оборонних технологій Brave1 отримали на свої розробки $3 млн грантів.