fbpx
Сьогодні
13:16 10 Кві 2024

Через "негативні наслідки" уряд Польщі прибрав із сайту перелік імпортерів зерна з України

Фото: Ілюстративне

Міністерство сільського господарства Польщі вирішило приховати із сайту перелік компаній, які імпортували зерно з України, пояснивши це надмірними негативними наслідками для перевізників.

Про це йде мова у заяві пресслужби міністерства від 9 квітня.

У польському відомстві зазначили, що декілька місяців поспіль на сайті можна було ознайомитися зі списком компаній, які імпортували зерно з України.

"Цей список, оскільки він сприймався громадськістю як перелік компаній, що імпортували так зване технічне зерно, спричинив значні негативні наслідки для багатьох із них", підкреслили у міністерстві.

За цей період відомство отримало численні скарги, вимоги й погрози позовами.

"Я не можу повернути час назад і змінити рішення моєї попередниці Анни Гембіцької, яка, оприлюднивши список, не передбачила можливих негативних наслідків такого кроку…

Тож я вирішив прибрати список із сайту Міністерства агрополітики й розвитку сільських громад. Водночас хочу перепросити перед підприємствами у переліку, які зазнали будь-якої шкоди та неприємностей внаслідок такого рішення", – прокоментував міністр Чеслав Секерський.

Нагадаємо, що Гембіцька близько двох тижнів була міністеркою сільського господарства в третьому уряді Матеуша Моравецького, перед остаточним переходом влади до нової коаліції.

Зустріч Шмигаля та Туска 28 березня у Варшаві

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та глава уряду Польщі Дональд Туск сьогодні, 28 березня, провели зустріч у Варшаві. Вони обговорили ситуацію на кордоні, а також інші питання.

Перемовини тривали понад 6 годин. Це була складна, але відверта розмова між міністерствами та асоціаціями.

Прем'єр розповів, що під час зустрічі обговорювали питання:

  • Лібералізації торгівлі — це те, що стосується можливості українських виробників продовжувати постачання своєї продукції в ЄС без мит та тарифів.
  • Питання кордонів — Україна надалі потребує "Шляхів солідарності";
  • Зброї для України, зокрема, створення спільних оборонних підприємств на території України й Польщі.
  • Розвитку інфраструктури та відновлення — Україна надала свої пропозиції щодо, зокрема, будівництва автостради "Краківець-Львів-Броди-Рівне".
  • Енергетики — Польща допомагає стабілізувати енергосистему шляхом імпорту в Україну електроенергії.
  • Євроінтеграції України — Польща буде працювати з Україною, щоб перша міжурядова конференція ЄС та України щодо переговорів про наш вступ до Євросоюзу відбулася вже в першій половині 2024 року.

Також український очільник уряду повідомив, що є прогрес щодо зняття блокади на кордоні.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: