fbpx
Сьогодні
16:41 06 Кві 2024

Уже експортували понад 36 млн тонн вантажів: Судно з рекордним вантажем у понад 195 тисяч тонн вийшло з українського порту

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури

Судно, на якому експортували рекордні 195,7 тисячі тонн вантажу вийшло з порту Південний. Загалом із серпня 2023 року морським коридором кораблі вже експортували понад 36 млн тонн вантажів.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає Рубрика.

Корабель Captain Leonidas під прапором Панами став найбільшим серед усіх, які заходили в українські порти після початку повномасштабного вторгнення:

  • довжина цього судна становить 300 метрів,
  • ширина — 50 метрів,
  • дедвейт — понад 203 тисячі тонн.

Загалом морським коридором уже експортували понад 36 млн тонн вантажів із серпня 2023 року. Це вище за показники "зернової ініціативи" за рік існування.

Так, українським коридором пройшло вже 1286 суден, які експортували 25 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи.

Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 135 суден, які мають експортувати 4 млн тонн вантажів.

Довідка про "зернову угоду"

Чорноморську зернову ініціативу, яка передбачає вивезення зерна з трьох українських портів — Чорноморська, Одеси та Південного, — уклали 22 липня 2022 року в Стамбулі за участі України, рф, Туреччини та ООН на 120 днів. Між собою Україна та росія угоди не підписували — лише паралельні домовленості з партнерами.

Дію угоди продовжували кілька разів, попри погрози росії її зупинити. А втім, росіяни ще з листопада 2022 року під різними приводами саботували й затягували час проведення інспекцій у межах "зернової ініціативи".

У липні 2023 року МЗС росії заявило, що "немає підстав" для чергового продовження угоди. Натомість там висунули п'ять вимог для продовження ініціативи, зокрема перепідключення "россільгоспбанку" до SWIFT та "розморожування" активів російських компаній.

За даними ЗМІ, в ООН розглядали серйозні поступки в санкціях проти рф для розблокування "зернової угоди".

Після зриву "зернової угоди" росія вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту. Також спостерігалися спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: