До Дніпра вивезли з прифронтової Донеччини скульптури кам’яних баб

Скульптури кам'яних баб, які врятували на прифронтовій Донеччині з-під обстрілів, перевезли до Національного історичного музею Дніпра.

Про це пише видання "Відкритий", посилаючись на Facebook волонтерки Ольги Соляр, Суспільне.

Активістка повідомила, що евакуювали ще скульптури, так звану "малюку" із зони бойових дій.

"Вони вже трохи пошкоджені від уламків, але ще цілі. Заради їхньої безпеки треба було зробити це якнайшвидше, щоб не сталося, як у жінки з Гвардійської Могили, котра розбилася на десятки частин під час експорту", – розповіла волонтерка.

Кам'яні баби привезені з Донеччини. Фото: Суспільне Дніпро

Соляр висловила велику подяку Юрію Фанигіну, який забив на сполох та швидко оформив всі необхідні дозволи, посвідчення і документи.

Скульптури надійшли до Дніпропетровського національного історичного музею відповідно до затвердження Департаменту культури Донецької облдержадміністрації та місцевої влади.

Фото:

"Велика подяка також бійцям і Віктору Копейко, які вдруге допомогли з евакуацією. Серед них 231-й Окремий Батальйон Територіальної Оборони м. Дніпро та Калистий Олександр. Дякую волонтерам з Дніпра – Григорію Дем'янову та Юрку.

Величезна подяка також донорам Чарівного Карпатського фонду, адже евакуація відбулася завдяки вашим пожертвам. Разом ми врятували більше пам'яток культурної спадщини одного з незвичайних кочових народів Великого степу, тобто Половців", – додала в дописі волонтерка.

Як розповів Суспільному виконувач обов'язків директора музею Олександр Старік, скульптури мають пройти консерваційні процедури.

З його слів, одна статуя чоловіча, інша – жіноча. Скульптурні елементи такі як орнамент на одязі, зброя та музичні інструменти будуть ретельно досліджуватися.

"Будуть замірятися та фіксуватися елементи, які на них зображені. Кожна з цих статуй є унікальною. Деякі дослідники кажуть, що кожна така статуя зображує конкретну людину", – каже він.

Чиновник повідомив, що кам'яні скульптури, які привезли до Дніпра, в поганому стані. Вони були вмуровані в землю біля місцевого музею на Донеччині, тож мають на собі залишки бетону. Також вже під час бойових дій статуї отримали пошкодження від обстрілів та уламків.

"Це дійсно подвиг людей, які рятують спадщину. Ми маємо їм вклонитися. Зараз ми розуміємо, які у нас пріоритети, і порятунок спадщини займає теж дуже важливе місце", – зазначив історик.

Нагадаємо, що за підтримки Європейського Союзу в рамках програми House of Europe у музеї "Старофлотські казарми" міста Миколаєва відновлюють експозицію після ракетних обстрілів.

Свіжі дописи

  • Новини

Науковці в джунглях Перу відкрили 27 нових видів тварин: сом з великим носом й миша-амфібія

Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

З-під обстрілів до нових домівок: врятовані сервали успішно пройшли реабілітацію в КиївЗоо

Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Польща передала Україні три гелікоптери для підтримки навчань та поліцейських операцій

Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Віддав життя за Україну: на фронті загинув командир “Вільної Грузії”, доброволець Бадрі Кварацхелія

Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Уряд включив магнітно-резонансні томографи до переліку медобладнання, що закуповується за бюджетні кошти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.