Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Попри значний поступ закордоном, жінки-хірурги в Україні часто стикаються з викликами, які відсутні в їхніх колег-чоловіків. Про це зазначають в SurgFem – спільноті, створеній хірургинями з Америки та України для підтримки, надання освітніх ресурсів та можливостей кар`єрного росту для жінок у хірургії.
"Жінок активно відмовляють обирати хірургічні спеціальності, мотивуючи це відсутністю життєвого балансу через жорсткий графік роботи, фізичною слабкістю, емоційною лабільністю та стереотипними очікуваннями суспільства. Це системне упередження впливає не лише на кар'єру та добробут жінок-хірургів, а й має ширші наслідки для системи охорони здоров'я та питання людських ресурсів", – наголошує Анна Мальованна, лікарка-онкохірургиня, онкологиня, учасниця проєкту SurgFem.
Яке рішення?
Тому для вирішення проблем, з якими стикаються жінки в українській хірургічній галузі й було створено проєкт SurgFem.
За словами команди, вони регулярно спілкуються з представницями професії, ініціюють дослідження, аби точно знати, чого саме потребують хірургині від ініціативи.
Як це працює?
Так, наприкінці березня буде оприлюднено результати пілотного дослідження, в якому взяло участь близько 350 жінок-хірургів з різним рівнем професійного досвіду. Йдеться про медичних працівниць від інтернок до завідувачок відділень з таких галузей хірургії як загальна, онкохірургія, гінекологія, судинна хірургія та інших.
Кожна з них відповіла на запитання про:
Згідно з результатами пілотного дослідження від SurgFem близько 80% українських хірургинь зазначають, що хоча б раз за свою практику чули, що жінці не місце в хірургії.
Серед викликів, про які найчастіше згадували хірургині:
Так, переважну більшість жінок-хірургів пацієнти сприймали за медсестру чи молодшу медичну працівницю, виявляли сумніви щодо професійних навичок, проте загалом ставилися з повагою.
Колеги жінок-хірургів також припускалися подібної помилки – про це зазначили близько 70% опитаних.
При цьому, понад половина хірургинь чула на свою адресу висловлювання, які принижували чи показували зневажливе ставлення до жіночої статі.
За попередніми даними дослідження, найпоширеніші запити від українських жінок-хірургинь сьогодні збігаються з місією SurgFem.
Проєкт ставить на меті роботу в таких напрямках:
"Ми – організаторки та команда проєкту, які також є хіругинями. Саме тому ми можемо добре зрозуміти кожну хірургиню, її проблеми та виклики, запити та потреби. Ми знаємо, що дискримінація за статтю в хірургії є, що жінці-хірургу для поваги з боку колег і схвалення суспільством потрібно працювати набагато більше, ніж чоловікові. Що жінкам посісти керівну посаду – це ще той челендж, адже потрібно постійно доводити, що ти варта. Це про нескінченні "так, у мене все гаразд із особистим життям", "так, я планую дітей і сім`ю, та збираюся поєднувати це з хірургією", "мені не важко фізично в операційній довго стояти, й емоційно я витримую навантаження", "так, мені справді подобається моя професія", – зазначає Інеса Гуйванюк, лікарка-онкохірургиня Київського обласного онкологічного диспансеру, виконавча директорка GMKA в Україні, засновниця проєкту SurgFem.
Довідка
SurgFem є проєктом громадської організації Global Medical Knowledge Alliance (GMKA), метою якої є є покращення якості медичної допомоги в Україні, відкриття доступу українським медикам та пацієнтам до медичної інформації, що відповідає принципам доказової медицини, розвиток і популяризація науково-дослідницької діяльності в галузі медицини.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.