fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 14:22 29 Лют 2024

У Києві відкрили виставку, присвячену студентам, які загинули через російську агресію

English version here

Виставка "Unissued Diplomas 2.0" ("Невидані дипломи") триватиме до 23 березня у Культурно-мистецькому приміщенні НаУКМА. 

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

Через російську агресію гинуть цивільні та військові українці. Найцінніше, що ми можемо зробити — це не дати світу забути їхні історії та продовжувати говорити про Україну, аби вона залишалася на слуху в кожному куточку світу. 

Яке рішення?

У 2023 році студенти НаУКМА створили проєкт "Unissued Diplomas", покликаний розповісти іноземцям історії 40 українських студентів, які загинули від дій росії. Спершу команда планувала зробити декілька виставок лише в Торонто, але з часом ідея розповсюдилася. У 2023 році проєкту вдалося реалізувати 110 виставок у 24 країнах та 67 університетах. Організатори діляться, що прагнуть через культурну дипломатію донести всьому світу правду про Україну та її боротьбу. 

Як це працює?

Назарій навчався у Львівській політехніці, але загинув під час виконання бойового завдання. Ольга мріяла подорожувати, але померла від опіків у лікарні після ракетного обстрілу в Вінниці. Валентин обожнював бокс, але бої в Бахмуті забрали його життя — такі короткі, але проникливі історії розповідають описи на дипломах. 

"Ми розуміли, наскільки важливо говорити про них, бо вони живі доти, доки ми про них пам'ятаємо", — говорить Анастасія Довбня, одна з засновниць проєкту.

Історії 22 студентів з 40 допомогла зібрати платформа пам'яті "Меморіал", яка через розповіді про загиблих цивільних і військових акумулює та поширює пам'ять про них. 

Над проєктом працювало понад 60 людей зі всіх куточків світу. Анастасія ділиться, в другій хвилі проєкту співпрацювали не лише з українськими, але й іноземними організаторами.

"Це цінно в тому, що іноземці знаходять відгук в українських історіях й українському контексті загалом та продовжують поширювати це у себе вдома", — каже дівчина.  

Окрім дипломів, команда створює постери з короткими фразами, які описують, як це — бути студентом чи студенткою під час війни. Цьогоріч матеріали вдалося перекласти понад 15 мовами світу, і робота триває. Виставки провели в Японії, Нігерії, Данії, Австралії та багатьох інших країнах Європи, Азії та Північної Америки. Зокрема у Південній Кореї виставка пройшла біля посольства росії. Організатори кажуть, цим самим вони хочуть нагадати світу про повномасштабне вторгнення росії та те, що поруч з Україною знаходиться країна-терорист, яка забирає життя молоді. Команда ділиться, вийти на окремі регіони важко, але вони працюють над тим, щоб охопити малодоступні та маловідомі частини світу. 

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький додає:

"Ці фотографії, які ви бачите, на них зображені люди, які залишили свій impact — щось після себе. І ми не маємо права забути. Це сумно, що вони не можуть більше впливати на нас кожного дня, як би ми того хотіли. Але ми рухаємося далі. Ми є тими, ким ми є, тому що вони щось зробили в нашому житті. І за це ми їм вдячні".

Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що Фонд імені Євгена Олефіренка, випускника Національного університету "Києво-Могилянська академія", збирає кошти на "Меморіальну стипендію імені Євгена Олефіренка".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: