fbpx
Сьогодні
22:26 21 Лют 2024

В Україні діє пілотний проєкт з неголосового виклику бригади екстреної допомоги: як працює це рішення

Фото: Суспільне

Мінохорони здоров'я спільно з Міністерством внутрішніх справ запустили пілотний проєкт із неголосового виклику бригади екстреної допомоги.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на МОЗ.

У чому проблема?

Безбар'єрність часто помилково асоціюється лише з подоланням фізичних перешкод — облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття значно ширше, впливає на кожного з нас і часто ховається в дрібницях.

Яке рішення?

Міністерство внутрішніх справ та Міністерство охорони здоров'я України об'єднали зусилля та запустили пілотний проєкт із неголосового виклику бригади екстреної допомоги.

Відтепер допомогу можна викликати, надіславши смс чи зробивши відеовиклик на номер 112. Під час відеовиклику працюють оператори, що володіють жестовою мовою.

Функція діє у межах запровадження єдиної лінії екстреної допомоги, яка по суті обʼєднує в собі всі служби (101, 102, 103, 104) — це допоможе ефективніше надавати допомогу людям.

Як це працює?

Мета неголосового виклику — забезпечити доступ до виклику бригади екстреної допомоги для людей із порушеннями слуху та мовлення. Окрім цього, така послуга корисна для тих, хто не говорить або погано володіє українською і тому не може в телефонній розмові швидко й чітко пояснити причину виклику.

З початку запуску в липні та до грудня 2023 року лише в місті Києві на номер 112 надійшло 46 повідомлень, 41 виклик із залученням операторів, що володіють жестовою мовою, і 20 смс-повідомлень.

Нагадаємо, єдиний номер екстреної допомоги 112 буде запроваджено на території України до кінця грудня 2024 року. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ, відкриваючи комунікаційний центр Служби 112 у Львові, робота якого наразі охоплює місто Львів та Львівську область. Також сервіси Служби 112 зараз доступні для мешканців м. Києва, Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської та Чернігівської областей.

ДСНС та ГО "Громадський Рух "Соціальна єдність" реалізували проєкт, який допоможе нечуючим українцям вчасно отримати допомогу в надзвичайній ситуації.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: