Екорішення: Нафтогаз домовився з двома японськими компаніями щодо модернізації ТЕЦ
Меморандуми з двома японськими компаніями щодо модернізації ТЕЦ та розвитку спільного проєкту у сфері вітрової енергії уклав Нафтогаз України.
Про це повідомили на сайті компанії, пише Рубрика.
У чому проблема?
Декарбонізація енергетичного сектору та зменшення викидів вуглецю для обмеження кліматичних змін – це питання проходить червоною ниткою у виступах чи не усіх світових лідерів.
Не залишилася осторонь і Україна, попри те, що вже майже 2 роки йде війна з росією. Адже всі добре пам'ятають, як рік тому рф масовано завдавала ударів по енергетичній структурі країни.
До того ж в країні майже всі ТЕЦ мають застарілі обладнання.
"ТЕЦ в Україні та особливо ті, що були передані "Нафтогазу", будувались давно й мають вкрай застарілу матеріальну базу", сказав керівник групи Нафтогаз Олексій Чернишов.
Яке рішення?
Дві японські компанії погодилися модернізувати ТЕЦ та розвивати спільний проєкт у сфері вітрової енергії, уклавши відповідні угоди.
Як це працює?
- Модернізація систем теплопостачання
Зазначають, що японська корпорація Sumitomo Corporation (SC) допоможе провести техніко-економічне обґрунтування модернізації систем теплопостачання в Україні за підтримки уряду Японії.
SC також сприятиме залученню фінансування від японських державних фінансових установ.
"Ми дуже зацікавлені в їхній модернізації із використанням кращих японських технологій. Це важлива співпраця, яка, як ми сподіваємось, призведе до реальних інфраструктурних проєктів", наголосив керівник групи Нафтогаз.
- Встановлення вітрових турбін
Другим меморандумом передбачено встановлення вітрових турбін потужністю 1 МВт. Угоду група Нафтогаз підписала з японською компанією Komaihaltec.
Турбіни мають бути встановлені на одному з об'єктів групи.
"Цей проєкт – частина нашого руху у досягненні повної вуглецевої нейтральності. Він дозволить замістити енергію з традиційних джерел, яку споживає об'єкт, чистою вітровою енергією", – пояснив Чернишов.
Що відомо про японські компанії
Sumitomo – це велика японська промислова і торгова група компаній, яка має диверсифіковані бізнес-інтереси в різних галузях по всьому світу. Має понад 400-річну історію. Загальні активи групи оцінюються приблизно у $90 млрд.
Komaihaltec – це японська компанія, яка спеціалізується на виробництві вітрових турбін та іншого обладнання для відновлюваної енергетики.
Нагадаємо, Україна та Японія підписали угоди щодо надання Україні гранту у розмірі 100 мільйон американських доларів для Фази 3 Програми екстреного відновлення.
Конференція з відновлення України в Японії
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті Конференції з відновлення України у Токіо заявив, що Японія продовжуватиме надавати Україні різноманітну допомогу у відбудові та ділитися власним досвідом відновлення після руйнівних землетрусів.
Під час під час Японсько-Української конференції з економічного зростання та реконструкції в Токіо було підписано 56 документів про співпрацю між Україною і Японією.
Також Україна і Японія підписали Конвенцію про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням та Протокол до неї.
Україна також долучилася до Joint Crediting Mechanism, що дозволить залучати японські інвестиції в програми декарбонізації різних секторів економіки.
Окрім того, Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні.